Відділ освіти Драбівської районної державної адміністрації

День українського козацтва

14 жовтня — свято Покрови, День українського козацтва і День захисника України. Сьогодні великої ваги набуває відродження українського козацтва, бо це і відродження України. В цей день в Бойківщинській ЗОШ були проведені урочистості з нагоди святкування Дня захисника України . Учитель історії Івченко Л.М. з учнями 9-11 класів підготувала та провела виховний захід « Подорож історією козацтва » . Були підведені підсумки конкурсу малюнків « Є Батьківщина лиш одна , це наша славна Україна.» , який проходив в школі з 9 по 12 жовтня . Бойко С.В.,вчитель Захисту Вітчизни,організував захоплюючу гру– змагання « А нумо, козаки», в якій взяли участь всі юнаки школи . Різноманітні конкурси та завдання дали змогу учням у повній мірі проявити свої здібності та таланти. На шляху до перемоги командам « Сміливих» та « Мужніх» велику підтримку демонстрували вболівальники . Журі конкурсу високо оцінили прагнення юнаків до перемоги, нагородивши команди подяками та грамотами.
Відшуміла козаччина, стали історією її славні походи. Але підростають гідні нащадки козаків. 12 жовтня в Михайлівській ЗОШ І-ІІ ступенів відбулась урочиста посвята в козачата.
На свято був запрошений дитячий драматичний театр «Відродження» Драбівського РЦКД, керівником якого є Потапенко Микола Олександрович. Учасники театру продемонстрували учням уривок із вистави «Великий льох». Школярі із захопленням сприйняли побачене.
Козачата пройшли усі випробування: продемонстрували свої знання, силу, витривалість, хоробрість, вміння танцювати гопака, майстерно заплітати косу і довели, що гідні носити почесне звання «Супер-козак». І за це були нагороджені медалями.
Хлопчики дали урочисту присягу, пообіцявши вивчати історію і традиції українського народу, розвивати себе розумово, духовно та фізично заради незалежності та процвітання України.
В кінці свята всіх пригощали справжньою українською стравою – кулішем.
З 9 по 13 жовтня у Безбородьківській ЗОШ І-ІІІ ст.. проходили заходи з нагоди відзначення Дня захисника України, метою яких є виховання української молоді в дусі військових традицій українського народу, формування патріотичної свідомості. Протягом тижня класні керівники провели виховні заходи, години спілкування, зустрічі з воїнами АТО : «Значення українського козацтва в історії України», «Герої нашого часу», «В єдності наша сила», «Українські звитяжці. Історична подорож у часі.» , «Славетні імена України», акція «Оберіг для солдата». Постійно діяла виставка малюнків «Україна у моєму серці». Всі учні та вчителі школи долучилися до акції «Вітаємо захисників України». 10 жовтня відбулася «Ярмарка благодійності»; на вилучені кошти придбали подарунки воїнам АТО.
Підсумком тижня стало проведення 13 жовтня свята «Ми козацького роду нащадки» , присвяченого захисникам рідної землі, їхнього бойового подвигу. На свято запросили Урсула А.Д., Щербак Г.В, Ільчук С.В, які поділилися своїми спогадами про перебування в зоні АТО.
В переддень цих важливих для нашої країни дат у Остапівському НВК «Загальноосвітня школа І ступеня- дошкільний навчальний заклад» відбулося свято “Ми діти козацького роду.”Розпочалося свято літературною-музичною композицією, під час якої діти декламували вірші, співали пісні про рідну мову, чисте голубе небо, славний козацький родовід. Особливо цікаві завдання чекали учнів під час конкурсів «Козацька кмітливість», «Приготування кулешу», «Повзунець», «Як козаки коней запрягали» та «Як козаки запаси готували». Крім того, охочим можна було спробувати свої сили у перетягуванні канату. Метою проведення заходу було розширення знань учнів про історію славного українського козацтва, виховання почуття патріотизму,національної гідності та побратимства, популяризація надбань і традицій славних запорожців – оборонців рідної землі.
13 жовтня 2017 року в Демківській ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулися заходи, приурочені до Дня захисника України, Покрови Пресвятої Богородиці та Дня українського козацтва:
Урочиста лінійка до Дня захисника України «Сила нескорених» та спортивні змагання «Козак – богатир».
Тож дай, Боже, нашим козачатам здоров’я та сили, а школам – процвітання.
І поки живе ця гарна традиція, буде школа оберігати справжніх козаків та козачат.
Працівники методичного кабінету щиро вітають учнів та вчителів загальноосвітніх навчальних закладів району з Днем українського козацтва, Днем захисника України та святом Покрови Пресвятої Богородиці
Сміливі будьте, козачата, даруйте Україні вірність, у старших вчіться захищати домівку рідну й людську гідність
Методист РМК Л.Г.Вольф


« повернутися до списку новин