Відділ освіти Драбівської районної державної адміністрації

Проведено навчання з цивільного захисту та безпеки життєдіяльності на водних об’єктах.

  5 червня цього року, за участю першого заступника голови Драбівської райдержадміністрації Лободи В.В., на території відпочинкової зони ставка «Чумгак» с.Шрамківки проведено спеціальне навчання з цивільного захисту та безпеки життєдіяльності на водних об’єктах. Метою даних навчань є закріплення правил безпечного поводження біля і на воді,відпрацювання практичних навичок рятування людей на водоймищах та надання першої долікарської допомоги потерпілому в таких випадках. В навчаннях прийняли участь вихованці, вихователі, вожаті пришкільних відпочинкових таборів «Торнадо» Ковалівського НВК «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» (15 осіб), «Євродіти»  Яворівського НВК «загальноосвітня школа І-ІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад» (15 осіб), «Бирлівчани» Бирлівської (25 осіб), «Веселка» Кононівської (25 осіб) , «Рятівник» Шрамківської (75 осіб)  і «Вогнеборці» Погребської (20 осіб) ЗОШ І-ІІІ ступенів, директори ЗНЗ,  черговий караул ДПРЧ №5, бригада швидкої невідкладної допомоги, працівники поліції та голови органів місцевого самоврядування сіл Шрамківки та Ковалівки.

  Під час навчань рятувальники чергового караулу ДПРЧ №5 разом з дітьми, в ігровій формі, повторили і закріпили правила безпечного поводження біля води, а також їх дії, якщо вони стали свідками тонення людини. З великим захопленням і піднесенням всі учасники дійства спостерігали за професійними діями рятівників, медпрацівників бригади швидкої допомоги, які рятували з води і надавали невідкладну  долікарську допомогу потерпілому, що потрапив у біду. Злагоджені дії і вміння рятівників та медиків були оцінені схвальними оплесками присутніх.

  А далі дітлахи мандрували за маршрутними листами по станціях квесту і змагалися у знаннях правил безпечної поведінки на і біля водних об’єктів, силі, спритності і точності по киданню рятувального круга та зв’язуванні рятувальної мотузки з підручних матеріалів, одяганні захисного одягу рятувальника, влучному збиванні м’яча струменем води з пожежного рукава і перетягуванні канату.

  Поки суддійська колегія підводила підсумки змагань (квесту) всім присутнім було запропоновано змістовний і повчальний виступ дружини юних пожежників «Це не жарти» Бирлівської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Досвідчені лікаріШрамківської лікарніпровели навчання з надання першої невідкладної допомоги потерпілим.Начальник ДПРЧ №5 Вигуляр Д.Г. провів цікаве навчання по діях при виявленню підозрілих предметів і осіб в місцях з масовим перебуванням громадян. Провідний фахівець Центру занятості населення в Драбівському районі Педаш В.С. провів змістовну бесіду по популяризації професії рятувальника та профорієнтаційній роботі.

 

  В напруженій і безкомпромісній боротьбі І місце виборола команда «Веселка» Кононівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, ІІ місце посіла команда «Рятівник» Шрамківської ЗОШ І-ІІІ ступенів і ІІІ місце – команда «Бирлівчани» Бирлівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

  По закінченню змагань переможці отримали дипломиі цінні подарунки з рук першого заступника голови Драбівської райдержадміністрації Лободи В.В.та начальника ДПРЧ №5 Вигуляра Д.Г.

  А на завершення навчань всі учасники змагань (квесту) смакували прохододний сік і обмінювалися ще свіжими враженнями від побаченого.

  При підведенні підсумків цього насиченого та цікавого заходу Володимир Володимирович  відмітив, що подібні навчання доцільно провести у кожному населеному пункті з метою убезпечення дітей та дорослих від можливих наслідків надзвичайних подій на водних об’єктах. Це питання особливо актуальне зараз, коли в розпалі оздоровча кампанія. Ми всі повинні докласти максимум зусиль, щоб відпочинок наших дітей був безпечним, цікавим і змістовним, - підкреслив першого заступника голови райдержадміністрації.

 

Інженер з ОП та ЦЗ    відділу освіти РДА    Баштан В.П.« повернутися до списку новин