Відділ освіти Драбівської районної державної адміністрації

Полинули найщиріші вітання ювіляру

Сьогодні,  1 липня 2020 року, свій 90-річний ювілей зустрічає легендарна людина- Вчитель, наставник, порадник – Косенко Василь Павлович. Його ім’я знайоме для багатьох поколінь жителів Драбівщини і відоме серед колег педагогів району та Черкащини. 

               26 років, з 1966 по 1992 рік, ювіляр очолював районний відділ освіти. За ці роки в районі збудовано і відкрито десятки шкіл і дитсадків, виховано когорту висококваліфікованих вчителів та директорів шкіл.
        Все життя навчався сам і навчав інших, давав поради і вимагав відповідального ставлення до виконання професійних обов’язків. Особливо цінував компетентність і вміння поважати особистість учня, учителя, батька.
   Народився Василь Павлович в с. Скориківка Золотоніського району, в сім’ї колгоспників. Дитинство, обпалене війною, навчило цінувати працю, людину і добро. Після закінчення місцевої школи навчався в Золотоніському педучилищі, проходив службу в армії, навчався на історико-філософському факультеті Київського університету ім. Т.Г.Шевченка. Тут зустрів кохання всього життя- дружину Віру Семенівну. З нею прожили десятки щасливих років, виховали доньку Людмилу та сина Юрія. 
      Працював Василь Павлович учителем в Гельмязівській школі, в Богданівській семирічці на Київщині, Горбанівській школі Гельмязівського району. В цій же школі з 1961 по 1963 рік директорував, а з серпня 1963 і до призначення завідуючим відділом освіти, працював на посаді директора Великохутірської школи. 
      Вже перебуваючи на заслуженому відпочинку Василь Павлович очолював районну комісію по реабілітації незаконно репресованих громадян, а з 1998 по 2010 рік керував районною ветеранською організацією.

                      Шановний Василю Павловичу!

     Ваш ювілей – це непересічний, знаковий рубіж, з якого повніше і рельєфніше видно пройдене, його плоди та підсумки - життєві, професійні.

    Доля дарувала Вам активне, багате і цікаве життя. Ви відомі як професіонал, людина компетентна, вольова і доброзичлива, яка користується авторитетом і повагою. Маєте багатолітній досвід і визнання. Ваша принципова позиція відома усім і викликає глибоку шану. За Вашими плечима славний життєвий шлях, сповнений сумлінної праці, багатолітнього досвіду на освітянській ниві.

   У ювілейний день народження дозвольте від щирого серця побажати Вам богатирського здоров’я, міцності духу, поваги, підтримки, любові рідних та близьких. Нехай тепло та затишок родинної оселі надійно захищає Вас, а доля береже від негараздів та бід, додає сил і натхнення.

      Спасибі Вам, УЧИТЕЛЮ, за Ваші мудрі поради і настанови, за Ваше терпіння і добро. Здоров’я Вам, дорогий НАСТАВНИКУ. Хай Ваше серце не знає втоми і болю

З шаною, повагою та любов’ю освітяни Драбівщини

         В цей день Шановного і Дорого ювіляра прийшли привітати Ольга Дем‘янівна Жалдак - Голова Черкаської обласної організації профспілки працівників освіти і науки, Веритільник Володимир Михайлович - Голова Черкаської обласної організації ветеранів, Пальтова Тамара Андріївна - Голова обласної ради ветеранів педагогічної праці, Дзега Володимир Дмитрович-голова Драбівської районної ради, Хмара Василь Іванович- селищний голова Драбівської об'єднаної територіальної громади, Шевчук Валентина Степанівна - начальник відділу освіти Драбівської районної державної адміністрації, Бут Любов Анатоліївна- голова Драбівської районної організації Профспілки працівників освіти і науки України, Крокосенко Валентина Григорівна- голова Драбівської районної організації ветеранів, Снітко Олександр Іванович- директор Драбівського краєзнавчого музею.

Усі присутні з великою гордістю згадували часи співпраці з Василем Павловичем.

     За багаторічну сумлінну працю на освітянській ниві, значний особистий внесок у розвиток галузі освіти, профспілкового руху, активну життєву позицію та з нагоди 90-річчя від Дня народження Косенка Василя Павловича нагороджено відзнакою Управління Освіти і Науки Черкаської Обласної Державної Адміністрації Черкаської обласної та Черкаської Обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України «За відданість справі» та вручено подяку і винагороду.« повернутися до списку новин