Відділ освіти Драбівської районної державної адміністрації

Навчання першокласників у Новій українській школі

  Впевнено крокують за новим Державним стандартом початкової школи вчителі 1-их класів Драбівщини, які стали «першопрохідцями» освітньої реформи в районі. Сьогодні в усіх закладах району створено сучасне освітнє середовище: закуплено одномісні парти, комп’ютерне обладнання, придбано дидактичні матеріали. Всі вчителі, які працюють з першокласниками, пройшли підготовку до роботи в умовах Нової української школи та отримали сертифікати. Навчання першокласників здійснюється за двома програмами: науково-педагогічним проектом «Інтелект України» та типовою освітньою програмою Р.Б.Шияна.

14 грудня 2018 року до педагогічного колективу Драбівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.ім.С.Васильченка-гімназія» (директор Бугай Л.М.) завітали вчителі початкових класів району, які навчають першокласників в умовах Нової української школи та впроваджують новий Державний стандарт початкової освіти. Згідно з планом роботи РМК для них був організований семінар-практикум на тему: «Інноваційні форми організації навчальної діяльності першокласників в умовах Нової української школи».

Привітання учнів 2-А класу «Інтелект» подарувало учасникам семінару бадьорий настрій та налаштувало на заняття, яке почалося із теоретичного блоку питань.

Шевчук В.С., завідувач РМК, ознайомила присутніх із основними нормативними документами, на які необхідно звернути увагу вчителям 1-их класів. Валентина Степанівна акцентувала увагу на професійному стандарті «Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти», який затверджено наказом Міністерства соціальної політики України від 10.08.2018 №1143, методичних рекомендаціях щодо заповнення класного журналу учнів першого класу Нової української школи (Наказ Міністерства освіти і науки України від 07.12.18 №1362).

Боженко Л.Г., заступник директора з початкової школи Драбівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. ім.С.Васильченка-гімназія» поділилася досвідом роботи закладу з питань впровадження нового Державного стандарту початкової школи, з першими результатами та успіхами. Також Людмила Григорівна зупинилась на питанні оцінювання навчальних досягнень учнів: перші 2 роки оцінювання знань не буде – лише свідоцтво досягнень, яке заповнюється у жовтні та у травні (наказ Міністерства освіти і науки від 20.08.2018 №924).

Практичну частину заняття провели для колег Кріль Т.М. та Киян Л.М., вчителі 1-их класів Драбівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. ім.С.Васильченка-гімназія».

Кріль Т.М., вчитель, яка працює у межах науково-педагогічного проекту «Інтелект України», презентувала учасникам семінару урок у 1-А класі з предмета «Я пізнаю світ» на тему: «Материки. Північна Америка. Південна Америка» з використанням LEGO “Six Bricks” та ігрових наборів Play Box. Сутність проекту «Інтелект України», як зазначила Таїсія Миколаївна, полягає не в насиченні дитини поглибленими знаннями, а у набутті нею, передусім, необхідних навичок роботи з інформацією, аналізу, гнучкого творчого мислення, самоконтролю та самооцінки, розвитку пізнавальних процесів, якостей особистості школяра.

 

Киян Л.М., провела урок у 1-Б класі з предмета «Я досліджую світ» на тему: «Створення ментальної карти як засіб креативності Нової української школи» з використанням мультимедійних засобів. Лариса Миколаївна,вчитель, який має близько 30 років стажу, зазначає, що застосування інтелект-карт в навчанні школярів може дати величезні позитивні результати, оскільки діти вчаться вибирати, структурувати і запам'ятовувати ключову інформацію, а також відтворювати її в подальшому. Розумові карти допомагають розвивати креативне і критичне мислення, пам'ять і увагу школярів, а також зробити процеси навчання цікавішими і результативнішими.

Розробки уроків Киян Л.М. розміщено у фаховому журналі "Початкова школа".

Познайомитися із розробкою уроку можна за посиланням

http://www.pochatkova-shkola.net/images/pdfsch/Kyja1218.pdf

  Підводячи підсумки семінару, вчителі району висловили віру в те, що навчання за новим Державним стандартом початкової школи сприятиме новій якості освіти.

Валентина Шевчук, завідувач РМК відділу освіти

 « повернутися до списку новин