Відділ освіти Драбівської районної державної адміністрації

У закладах освіти району вшанували пам’ять жертв голодоморів в Україні

                                                 

      28 листопада, у четверту суботу місяця в Україні вшановують День пам'яті жертв голодоморів, який був запроваджений Указом Президента України у 1998 році. У 2006 році Законом України Голодомор 1932 – 1933 років був визнаний геноцидом.

       Напередодні Дня пам’яті жертв голодоморів у закладах загальної середньої освіти району були проведені уроки-пам’яті: «Голодне лихоліття»,  «Голодомор 33-го», «Прости нас, пам’яте, прости», бесіди на тему: «Наше село в роки голодомору»,  уроки історії «Голодомор мовою фактів», «Голодомор та його наслідки для українського суспільства», «Правові аспекти голодомору в Україні», літературні читання «Людської памяті мости», челендж «Свічка пам’яті ніколи не згасне», «круглий стіл» за темою «Голодомор та його наслідки для українського суспільства».

        У Безбородьківській ЗОШ І-ІІІ ст. проведено урок-набат «Історію переписати неможливо» та організовано перегляд та обговорення художнього кінофільму «Голод» (за мотивами роману В.Барки «Жовтий князь»).

        У Бирлівській ЗОШ І-ІІІ ст. було оновлено Альбом Пам’яті «Сотням Бирлівських селян, які загинули мученицькою смертю від голоду у 1932-1933роках».

         Учнями Нехайківського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-днз» було здійснено екскурсію в Нехайківський сільський народний історико-краєзнавчий музей та покладено колоски пшениці, квіти, ягоди калини до пам’ятного знака жертвам Голодомору.

      Покладання колосків до пам’ятного знаку було організовано і учнями Яворівського НВК «ЗОШ І-ІІ ст-днз», а школярі Свічківського НВК «ЗОШ І-ІІ ст-днз» мали змогу переглянути книгу років пам’яті жертв голодомору 1932-1933 по Черкаській області та знайти там прізвища своїх родичів, які у ті страшні моторошні дні померли від голодної смерті.

       Загальношкільний виховний захід «Голодомор в Україні – злочин проти нації» пройшов у Степанівській ЗОШ І-ІІ ст.

    До Дня вшанування пам’яті жертв голодоморів долучилися і шкільні бібліотекарі Перервинцівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-днз, Драбово-Пристанційної ЗОШ І-ІІІ ст., Безбородьківської ЗОШ І-ІІІ ст., Золотоношківської, які  організували книжкові виставки науково-популярної та художньої літератури у шкільній бібліотеці, що висвітлюють події, пов’язані з голодомором 1932-1933 років в Україні, «Жнива скорботи», «Скорботна пам'ять поколінь», «Голодомор мовою фактів», конкурси малюнків «Україна пам’ятає». 

          Педагогічним колективом Вишневого НВК «ЗОШ І ст.-днз» проведено виховний захід «Минуле стукає в наші серця».

       Документальні факти, спогади та віршовані рядки про Голодомор,  торкнулися душі кожного. Рядки монологів викликали сльози, а ще сум, біль, співчуття до очевидців тих подій. Учнівська молодь прониклася зачитаними віршованими рядками. Розуміння, співчуття свідчать про те, що підростаюче покоління усвідомлює весь страх тих подій, що  Голодомор – це геноцид Українського народу, вчинений комуністичним тоталітарним режимом з наміром знищити, цілком чи частково українську національну групу.

       Моральний обов’язок держави та суспільства перед минулими та наступними поколіннями – вшановувати пам’ять жертв трагедії. Нашим спільним обов'язком є гідне вшанування вбитих голодом жертв комуністичного режиму.Тому, просимо усіх небайдужих, підтримати загальнонаціональну акцію «Запали свічку»: 28 листопада о 16:00 провести хвилину мовчання та поставити на підвіконні запалену свічку.

Пам’ятаємо. Сумуємо. Застерігаємо.

 

 

 

 « повернутися до списку новин