Відділ освіти Драбівської районної державної адміністрації

Акція «За чисте довкілля» в закладах освіти району

  Щороку в третю суботу квітня в Україні відзначається День довкілля. Його було встановлено в 1999 році указом Президента України відповідно до Всесвітнього дня довкілля, який відзначається 5 червня. Саме в червні 1972 року відбулася Стокгольмська конференція ООН з проблем довкілля, яка прийняла Стокгольмську декларацію, що містить 26 принципів збереження довкілля.

  День довкілля в Україні було започатковано на базі Всеукраїнської акції «Дерево — Життя», тому й відзначають його в найкращий весняний час для озеленення та благоустрою населених пунктів.

  На виконання Закону України "Про благоустрій населених пунктів", Указу Президента України від 04.11.2008 № 995/2008 «Про деякі заходи щодо збереження та відтворення лісів і зелених насаджень», розпорядження Кабінету Міністрів України від 31.03.2010 № 777-р «Деякі питання проведення щорічної акції «За чисте довкілля» та дня благоустрою територій населених пунктів» з  метою належної організацію проведення в районі заходів щорічної Всеукраїнської акції «За чисте довкілля» та поліпшення благоустрою населених пунктів прийнято та реалізується розпорядження районної державної адміністрації від 06.03.2019 № 52 «Про проведення у районі щорічної всеукраїнської акції «За чисте довкілля».

  До акції долучилися і заклади освіти району. Проведено заходи з прибирання та приведення до належного санітарного стану територій закладів освіти, парків, дитячих, спортивних майданчиків, вулиць, доріг, тротуарів, зупинок громадського транспорту, озеленення тощо. 

В рамках проведення щорічної акції «За чисте довкілля» висаджено дерев – 150, кущів – 280, упорядковано братські могили та меморіальні комплекси, які знаходяться на території сіл..

  Зокрема, озеленена та впорядкована територія прилегла до Ковалівського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа I-III ступенів» та створено парк відпочинку з водоспадом та дитячим майданчиком, а також зони відпочинку, які прикрасили висаджені туї, ялівець, декоративні кущі та квіти.

Заходи по озелененню довкілля проведено у Шрамківській ЗОШ               І-ІІІ ступенів, Степанівській ЗОШ І-ІІ ступенів, Золотоношківській ЗОШ І-ІІІ ступенів, Драбово-Пристанційній ЗОШ І-ІІІ ступенів

  Крім того, у закладах освіти проведено конференції, семінари, «круглі столи», фестивалі, екологічні виставки та інші просвітницькі заходи з метою поширення екологічних знань.« повернутися до списку новин