Відділ освіти Драбівської районної державної адміністрації

Посвята у козачата учнів Великохутірської ЗОШ в Навчальному Центрі підготовки молодших спеціалістів Державної прикордонної служби України ім. генерал-майора Ігоря Момота

Урочиста церемонія посвяти учнів козацьких класів у козачата, проведення якої планувалося в рамках відзначення Дня захисника України та Дня українського козацтва, відбулася 12 жовтня 2017 року на базі Навчального центру підготовки молодших спеціалістів Державної прикордонної служби ім. І. Ф. Момота (смт Оршанець). Для участі у даному заході потрібно було забезпечити участь учнів, одягнених в однострій, а також їх супровід (не менше 2 осіб, у тому числі вчитель предмету «Захист Вітчизни»). Кожен козацький клас, відповідно до Положення про козацькі класи, повинен мати ройовий прапор (знамено). Саме тому «Козацький клас» Великохутірської ЗОШ І-ІІІ ст. Драбівського району став учасником урочистої події.
Система виховання, учнів такого класу грунтується на вивченні культури, традицій, звичаїв українського народу, зокрема козацтва. Козачата беруть активну участь у проведенні виховних годин та інших різноманітних заходів не тільки загальношкільного, а і районного та обласного значення. Крім традиційних форм роботи, у навчально-виховному процесі впроваджені факультативи козацько-лицарського виховання, які спрямовані на формування рис людини, яка відчуває себе морально, соціально, політично і юридично дієздатною та захищеною.
Учні загальноосвітніх шкіл з різних районів області склали присягу на вірність Українському козацтву та єдиній суверенній Україні. Церемонію посвяти здійснив єпископ Черкаський і Чигиринський митрополит Іоан. Попередньо кіборг Андрій Шараскін з позивним «Богема», котрий прибув до Черкас, виголосив слова присяги. Їх вправно повторювали, стоячи в строю, козачата Великохутірської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені С. А. Куниці.
Символічно, що посвята в козачата відбулась саме в Навчальному центрі, – наголосив перший заступник голови ОДА Віталій Коваль, – напередодні великого свята Покрови Пресвятої Богородиці та Дня захисника України. Це має стати гарною традицією, адже наше завдання з самого малечку виховувати справжніх патріотів своєї Батьківщини.
Діти – козачата з нетерпінням відвідують такого роду заходи, адже це нові враження та емоції, що носять позитивні відгуки про відвідану урочисту подію. Ще довго в стінах рідної школи учні козацького класу розповідали про побачене та почуте вчителям, батькам та іншим школярам.
Саме такі заходи демонструють підготовку та загартованість сучасної молоді до майбутніх випробувань, їх щиру любов до Батьківщини, шанування історії свого народу.
Заступник з виховної роботи Великохутірської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені
С. А. Куниці Стригун О.П.,
Методист РМК Вольф Л.Г.

 

 « повернутися до списку новин