Відділ освіти Драбівської районної державної адміністрації

Відзначення Міжнародного дня рідної мови у закладах освіти району

Міжнародний день рідної мови в Україні відзначається 21 лютого. Це свято для представників 130 національностей, носіїв рідних мов, які проживають на теренах нашої держави.

Всесвітне свято було засноване з метою сприяння багатому культурному та мовному різноманіттю. Збереження багатомовності дає можливість зберегти не тільки унікальний погляд на нашу тисячолітню історію і культуру, але й виробити найбільш широкі підходи у сфері взаєморозуміння і людяності.

         З нагоди святкування Дня рідної мови в Україні у закладах освіти району були проведені бесіди  «Мова наша рідна»; виховні заходи «Мова-глибина тисячоліть…»,  «Мова рідна, слово рідне!»; свято-конкурс «Буду я навчатись мови золотої…» (Демківська ЗОШ І-ІІІ ст.); тематичні уроки «Є народ - є мова», «Мова - душа народу»; пізнавально-розважальне шоу «Я люблю українську мову»; написання диктантів (Бирлівська ЗОШ І-ІІІ ст., Митлашівський НВК «ЗОШ І-ІІ ст.-днз»); конкурс виразного читання української поезії «До мови серцем пригорнись», «Рідна мова чиста, як роса»  (Свічківський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-днз»); виставка малюнків «Мова - ДНК  нації!»; випуск стінгазети «Рідне слово»; перегляд відеофільмів; інформаційна хвилинка  «21 лютого - Міжнародний день рідної мови», «15 фактів про українську мову» (Драбівський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. ім.С.В.Васильченка-гімназія».

  

Класоводами Ковалівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-днз», Бирлівської ЗОШ І-ІІІ ст. були проведені конкурси скоромовок-спотиканок на уроках читання «Хто зможе повторити».

Мовознавча вікторина пройшла у Нехайківському НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-днз», Безбородьківській ЗОШ І-ІІІ ст. та Свічківському НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-днз»  «Скарби рідної мови», «Українська мова в моєму житті».

Філологами Бирлівської ЗОШ І-ІІІ ст. та Нехайківського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-днз» були організовані і проведені цікаві брейн-ринги «Знай і люби українську мову», «Ти велична і проста». Учні  Кононівської та Степанівської ЗОШ І-ІІ ст. взяли участь у  квест-грі  « У  царстві рідної  мови», «Мово моя солов’їна».

          Вихователями Остапівського НВК «ЗОШ І ст-днз» було проведено тематичне заняття-розвагу в різновіковій групі «Мова рідна, барвінкова» та вивчення нових народних ігор з виготовленням атрибутів до них. Діти початкових класів Вишневого НВК «ЗОШ І ст.-днз» взяли участь у тематичному заході «Міжнародний день рідної мови».

   


       У шкільних бібліотеках було організовано книжкову виставка «Як  парость  виноградної  лози  плекайте  мову…», «Краса і сила українського слова!», «Моя мова співуча, ніжна і квітуча».

            Допитливими початківцями Нехайківського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-днз» було виготовлено лепбук «Цікаві факти про українську мову».

      Заходи, проведені у закладах освіти, розширили знання учнів щодо значенння рідного слова для кожної людини, сформували розумінні того, що мова - скарб народу, удосконалили комунікативну компетентність та викликали почутття національної гідності, любові та поваги до рідної мови.

 « повернутися до списку новин