Відділ освіти Драбівської районної державної адміністрації

Рекомендації щодо відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні у закладах освіти

Щороку 8–9 травня Україна відзначає День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (День перемоги).

З метою гідного вшанування подвигу українського народу в боротьбі за свободу, увічнення пам’яті загиблих у Другій світовій війні, враховуючи карантинні заходи, рекомендуємо із 7 по 9 травня цього року провести за участю учнів закладів освіти області відповідні виховні та просвітницькі заходи без виходу із дому, використовуючи для цього мережу Інтернет, зокрема соціальні мережі, сайти закладів освіти тощо.

Заходи рекомендуємо організувати у форматі челенджів, онлайн-флешмобів, онлайн-акцій, інтернет-конкурсів, відеоконференцій, інтернет-екскурсій тощо.

Зокрема, пропонуємо провести челендж «Передай Мак пам’яті – вшануй загиблих на війні», в рамках якого кожен учасник має записати коротке відео із символічною квіткою маку в руках, умовно передаючи її далі своїм друзям чи знайомим зі словам «Ми пам’ятаємо». Відео слід розмістити в мережі Інтернет з хештегом «#квітка_памяті».

Челендж «Героїчні сторінки моєї родини» (в рамках челенджу пропонуємо учням розмістити відео з розповіддю про рідних, які були учасниками руху опору у період Другої світової війни, або їх фото, зазначивши у 2-3 реченнях їхні прізвища, імена та інформацію про те, де вони зустріли війну, відзначили перемогу чи загинули).

Челендж «Ми вдячні вам за мирне небо» (відеозвернення з подякою від нинішнього покоління визволителям Батьківщини від нацистів, під час якого буде доречним прикрасити побут патріотичними знаками, а власні груди – квіткою маку – символом жертв усіх військових та цивільних збройних конфліктів, починаючи із 1914 року).

Конкурс або виставка малюнків «75-ій річниці Перемоги у Другій світовій війні присвячується» (фото малюнків слід розмістити на сайті закладу освіти, у соціальних мережах).

Читання поезії чи виконання пісні на патріотичну тему, присвячену пам’яті всім захисникам рідної землі від ворога під гасом «Пам’ятаємо. Перемагаємо».

Для учнів старших класів – відеоконференція «Кривава ціна миру в Європі 1945-го та сьогодні»; виховна година «Пам’ять про війну як застереження від її повторення»; дискусія «Прагнення до свободи – вчора, патріотизм і нездоланність – сьогодні, гідна Україна – завтра».

Учителям історії та громадянської освіти пропонуємо провести веб-інформаційно-просвітницькі заходи, присвячені висвітленню подій, пов’язаних з історією рідного краю, починаючи із вересня 1939 року до вересня 1945 року. Такі заходи можуть бути проведені під загальною темою «Історія визволення Черкащини від нацистських загарбників без фейків і стереотипів: будь медійно грамотним».

Пропонуємо під час підготовки до заходів використовувати матеріали Інституту національної пам’яті – Українська Друга світова // режим доступу за покликанням: http://www.ww2.memory.gov.ua/category/kluchovi-podii/; та матеріали, розміщені на Черкаському освітянському порталі (розділ «Виховна діяльність»)// режим доступу: http://oipopp.ed-sp.net/?q=taxonomy/term/2552; фотографії із родинних архівів, спогади очевидців та ін.

Крім цього, рекомендуємо перегляд фотовиставки «Національного музею історії України у Другій світовій війні. Меморіального комплексу»  -  «Україна. Війна. Власна пам'ять»: https://warmuseum.kiev.ua/_all-images/expositions/past_exhibitions/pdf/ua_memory.pdf; Прослуховування Музейного Підкасту «Національного музею історії України у Другій світовій війні. Меморіального комплексу» – «Щоденники війни»: https://www.warmuseum.kiev.ua/_ua/news/podcast/.

Просимо розміщувати інформацію про всі проведені заходи в Інтернет-мережі з використанням хештегу «#75_перемога».« повернутися до списку новин