Відділ освіти Драбівської районної державної адміністрації

Проєкт Положення про ліцей

Міністерство освіти і науки розробило проєкт положення про ліцей. Наразі цей проєкт пропонується для  громадського обговорення, яке триватиме до 15 грудня 2020 року.

Ліцей може бути державним, комунальним, приватним або корпоративним, а також мати у своєму складі філії.
Розроблене положення передбачає, що зарахування дітей до 5 – 9 класів державних, комунальних і корпоративних ліцеїв за допомогою конкурсу, якщо кількість поданих заяв перевищуватиме загальну кількість вільних місць у класах.
Зарахування дітей до 9 – 11 (12) класів державних, комунальних і корпоративних ліцеїв проводитиметься без конкурсу, якщо кількість поданих заяв не перевищуватиме загальної кількості вільних місць.
Навчання в ліцеях має організовуватися у:

- класах або групах;
- міжкласних чи проєктних групах учнів;
- навчальних кабінетах (із навчальних предметів однієї або різних освітніх
  галузей).
Крім того, ліцеї можуть започаткувати класи (групи) з вечірньою, заочною чи дистанційною формою навчання, а також інклюзивні класи для навчання осіб з особливими освітніми потребами.
Керувати ліцеєм буде його директор, а колегіальним органом управління буде педагогічна рада.  Міносвіти
вважає, що засновниками ліцею можуть бути:
- органи державної влади,
- відповідна місцева рада,
- фізичні та/або юридичні особи.

Ліцей може здійснювати міжнародне співробітництво у сфері загальної середньої освіти відповідно до Закону України “Про освіту” та має право укладати договори про співробітництво, встановлювати прямі зв’язки із закладами освіти інших країн, міжнародними організаціями, фондами в установленому законодавством порядку. Учні та педагогічні працівники ліцею можуть брати участь у програмах двостороннього та багатостороннього міжнародного обміну.

Просимо учасників освітнього процесу долучитися до обговорення даного проєкту:

https://mon.gov.ua/ua/news/mon-rozrobilo-proyekt-polozhennya-pro-licej« повернутися до списку новин