Відділ освіти Драбівської районної державної адміністрації

Засідання керівників районних методичних об’єднань, громадських методистів закладів дошкільної освіти

  02 листопада  2018 року на базі ЦРД «Сонечко» смт.Драбів відбулося засідання керівників районних методичних  об’єднаньта громадських методистів з  проблеми:«Сучасні домінанти методичної роботи для формування ключових компетентностей педагогічних працівників закладів дошкільної освіти»  на виконання вимог нової редакції Базового компонента дошкільноїосвіти.

Підвищення якості дошкільної освіти перебуває в пря­мій залежності від рівня професійної компетентност іпедагогіч­них кадрів.

За сучасних умов реформування освіти радикаль­но змінюється статус педагога, його освітні функції, відповідно змінюються вимоги до його професійно-педагогічної компетент­ності, рівня його професіоналізму. На сьогодні ми відзначаємо затребуваність педагога творчого, компетентного, здатного до роз­виткусвого особистісного потенціалу в сучасній системі дошкіль­ної освіти. Успіх роботи закладу дошкільної освіти  багато в чому залежить відтворчої активності педагогів, від їх професійної зрілості.

У ході заходу методист райметодкабінету Просяник О.М. провела педагогічний брифінг щодо форм роботи з пе­дагогічними кадрами у закладах дошкільної освіти, нагадала про  традиційні форми навчання педагогів, а  також особливу увагу приділила новітнім формам навчання, таким як   ділова гра, союз однодумців, майстер-клас, коучинг-сесія, квік-налаштування, кейс-метод, виставки-ярмарки, творчігодини.

З присутніми  провела практикум по плануванню інтерактивних формироботи з педагогами  для їх активізації, розвитку креативного мислення, нестандартних виходів з проблемних ситуацій в організації освітнього процесу з дітьми дошкільного віку.

Слухачі заходу переглянули фрагмент відеопрезентаціїсекції «Дошкільна освіта» республіканської серпневої конференції 2018 року щодо створення розвивального простору закладу дошкільної освіти, створення безпечного розвивального простору (досвід  завідувача ЗДО № 18 м. Суми,Кристини Шевич)

 Учасники торкнулися також проблем і недоліків сучасного освітнього середовища в закладах дошкільної освіти.  Особливу увагу учасники заходу  приділили процесу планування методичної роботи з педагогами.

Провела та підготувала методист РМК Просяник О.М.

 « повернутися до списку новин