Відділ освіти Драбівської районної державної адміністрації

Районна серпнева конференція освітян Драбівщини – 2019: напутні слова педагогам та відзнаки на початку нового навчального року

Традиційно склалося, що напередодні нового навчального року проводяться серпневі педагогічні конференції, завдання яких полягає в тому, щоб визначити пріоритетні напрямки роботи щодо виконання державної програми розвитку освіти, реалізації державної політики в системі дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти, проаналізувати підсумки роботи за минулий навчальний рік, відзначити досягнення, позитивне в роботі педагогічних колективів, а разом із тим загострити увагу на помилках та упущеннях у роботі, намітити шляхи вирішення проблем, що стоять сьогодні перед освітянами.

Так,  30 серпня 2019, в приміщенні районного Центру культури та дозвілля, куди з’їхалися освітяни Драбівщини, відбулася серпнева конференція працівників  освіти «Концепція «Нова українська школа»: перші кроки реалізації в системі освіти району та пріоритетні завдання» за участю заступника голови райдержадміністрації  Людмили Рудик, голови районної ради  Володимира Дзеги, заступника голови районної ради Тетяни Богославець.

Конференція розпочалася із Ярмарки педагогічних ідей, на якій були представлені роботи вихованців районного Будинку дитячої творчості, ігрові модулі для дошкільного віку, обладнання та посібники для Нової української школи, обладнання для гуртка робототехніки та вироби, виготовлені на 3-D принтері.

Відеофільм «Здобутки освітян Драбівщини» та емоційні виступи учнів 1 класу, які навчаються за проектом «Інтелект України», надихнули  учасників конференції на  розгляд актуальних проблем серпневої конференції: підвищення ролі вчителя у сучасному освітньому просторі (Легоша Н.В. в.о. завідувача районного методичного кабінету відділу освіти районної державної адміністрації), про нову роль директора (Харченко Л.В., директор Погребської ЗОШ І-ІІІ ступенів), про враження від Нової української школи (Потапенко Л.М., вчитель початкових класів Драбівського НВК «ЗОШ І- ІІІ ст. ім. С.В.Васильченка-гімназія», про співпрацю з органами місцевого самоврядування (Івко П.П., Перервинцівський сільський голова).

На початку заходу, учасники конференції вшанували хвилиною мовчання  педагогічних працівників, які у 2018-19 навчальному році навічно пішли із життя.

Словами щирого пошанування та відзнакою «За відданість справі» пошанували тих педагогічних працівників, які віддали 50 років освітянській ниві та вийшли на заслужений відпочинок. Саме їм було надано право привітати 8 молодих педагогічних працівників, які приступлять вперше до роботи у школах району. Голова Драбівської районної організації Профспілки працівників освіти і науки Бут Любов Анатоліївна вручила подарунки молодим вчителям. 

Із словами вдячності звернулися до присутніх заступник голови Драбівської районної державної адміністрації   Людмила  Рудик та голова Драбівської районної ради Володимир Дзега. Очільники району відзначили Почесними грамотами працівників освітньої галузі Драбівщини за сумлінну працю та професійні досягнення.

Начальник відділу освіти  Валентина Шевчук доповіла про підсумки розвитку освітньої галузі  району у 2018/2019  навчальному році  та завдання на 2019/2020 навчальний рік. 

У своємі виступі вона запевнила, що усі заклади дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти готові до початку навчального року: 21 клас готовий прийняти 229 першокласників у оновленому сучасному середовищі з новими шкільними меблями, комп’ютерною технікою та дидактичним обладнанням, на що витрачено близько 1,5 млн. гривень освітньої субвенції,  районного бюджету, бюджетів сільських рад та спонсорських коштів.

Грунтовний аналіз усіх ланок освіти, зроблений у ході виступу Шевчук В.С., засвідчив про результативність та інноваційний підхід до роботи педагогічних колективів, їх прагнення до розбудови Нової української школи: вагомі досягнення у роботі з обдарованими учнями, у виховній роботі. Проте, не варто зупинятися на досягнутому, зазначила очільник освіти району, необхідно максимум уваги приділити аналізу результатів державної підсумкової атестації випускників 11 класів, які є показником їх освітнього рівня у старшій школі. Тому перед педагогами стоїть нелегке завдання – якісно підготувати учнів до досягнення високих результатів у ЗНО.

 Валентина Степанівна зазначила, що у цьому році збільшиться кількість дітей інклюзивної форми навчання.  Приємно що, на початку навчального року в приміщенні районного Будинку дитячої творчості відбудеться відкриття КУ «Інклюзивно-ресурсний центр», який охопить навчанням  40 дітей.

«Єдиною перешкодою для здійснення наших планів назавтра можуть бути тільки наші сьогоднішні сумніви, тому ми повинні мати мужність прийняти виклики, які ставить перед нами реформа освітньої галузі, критично оцінити слабкі сторони та без сумнівів примножувати свої здобутки. Тільки разом, об’єднуючи зусилля та професіоналізм, можна досягти успіху! Разом до Нової Української Школи!!!», - підсумувала свою доповідь  Валентина Шевчук

Начальник відділу освіти щиро подякували всім, хто робив свою справу на високому професійному рівні, зацікавлено і творчо, та вручила Почесні грамоти Департаменту освіти і науки Черкаської облдержадміністрації, відділу освіти Драбівської райдержадміністрації.

Своїми здобутками в освіті Великохутірської об’єднаної територіальної громади поділилась заступник сільського голови  Близнюк Т.М.

Наприкінці конференції голова Драбівської районної організації Профспілки працівників освіти і науки України Бут Любов Анатоліївна привітала усіх з початком нового 2019-20 навчального року та вручила Почесні грамоти лідерам профспілок.

Фотозвіт пеглянути на сайті газети «Драбівщина» за посиланням

Відеоматеріали розміщено за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=-TMpmYZRKTo

                                          

 « повернутися до списку новин