Відділ освіти Драбівської районної державної адміністрації

Вони померли, щоб ми жили

Людей, що піднялись на ці барикади,
Ніщо не могло подолати!
Ніякої сили не було у влади
Лиш страх,брудні гроші та грати…

І люди боролись…І найсміливіші
Дивилися снайперу в дуло…
                                           Лилася у Києві  кров…І найстрашніше,-
                                           Війни в Україні не було!

  18-20 лютого 2019 року учні закладів загальної середньої освіти Драбівського району беруть участь у заходах, що відбуваються в Україні з нагоди вшанування пам’яті загиблих під час масових акцій протесту в Києві у лютому 2014 року.  Всі діти та  педагогічні  працівники вшанували подвиг  Героїв Небесної Сотні: запалили свічки пам’яті за невинно убієнних, провели флешмоби, переглянули документальну хроніку тих незабутніх жахливих днів. 

  20 лютого 2019 року заняття у  закладах загальної середньої освіти району розпочалися виконанням Державного Гімну України та хвилиною мовчання в знак вшанування пам`яті Героїв Небесної Сотні.

  Протягом трьох  днів у всіх закладах загальної середньої освіти  проведено інформаційно-просвітницькі та навчально-виховні заходи під загальним гаслом «Небесна Сотня. На сторожі Гідності».  З цікавістю діти брали участь у засіданнях круглих столів, готували конференції, відвідали уроки мужності, лінійки-реквієми, тематичні вечори, години спілкування, уроки патріотичного виховання, тематичні читання «Герої не вмирають», «Пам’яті Героїв Небесної Сотні», «Вони захищали ідеали демократії, права і свободи людини та європейське майбутнє України», «Вони – творці нової історії», «Інтелектуальний і моральний потенціал нації та учнівської молоді», «Майдан: як це було», «Небесна Сотня: пам’ятаємо». У Драбівському НВК  проведено зустрічі з учасниками Євромайдану.

  Учнями Драбівського НВК , Білоусівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Драбово-Пристанційної ЗОШ І-ІІІ ступенів, Демківської ЗОШ І-ІІІ ступенів  проведено пошукову роботу щодо вивчення життєвого шляху героїв АТО, які віддали своє життя за свободу і незалежність України під час проведення антитерористичної операції на сході України.

   У всіх закладах  загальної середньої освіти Драбівського району створено куточки пам’яті про загиблих під час Революції гідності та антитерористичної операції на Сході Україні. Організовано фотовиставки, експозиції «Революційний Майдан 2013-2014 років», присвячені подіям, які відбувалися в Україні у листопаді 2013 року – лютому 2014 року; колективні онлайн-перегляди документальних фільмів із циклу «Зима, що нас змінила»: «Майдан», «Небесна сотня», «Ціна демократії», «Майдан – наша пам’ять», «Кіборги».

 20 лютого 2019 року у Бирлівській ЗОШ І-ІІІ ступенів був проведений районний семінар-практикум для вчителів української мови і літератури. На виховний захід «А пісня-це душа» завітав відомий кобзар,член Національної спілки бандуристів України Михайло Дмитрович Коваль.

  Під супровід бандури  звучала пісня «Пливе кача», словами якої всі присутні вшанували подвиг Героїв Небесної Сотні, небайдужих людей, які в мирний час, у центрі Києва загинули за волю, свободу і незалежність України.

   Хай пам’ять про всіх невинно убитих згуртує нас,  живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі. У жалобі схиляємо голови.  Небесна Сотня не засла, вона стала  зорями…

 

              Методист РМК               Вольф Л.Г.

 « повернутися до списку новин