Відділ освіти Драбівської районної державної адміністрації

Пам’яті Героїв Крут присвячується

   

           29 січня українці відзначають день памяті Героїв Крут. Цього дня вшановують події кінця січня 1918 року, коли юні захисники Української Народної Республіки власною кров’ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху – бій під Крутами. З часу події минуло більше ста років, але пам'ять про героїзм молодих захисників незалежності України залишається в наших серцях.

       Серед героїв-крутян є імена і наших земляків – Олександр Макарович Попович, житель с.Драбова, який під час бою під Крутами потрапив у полон і був розстріляний більшовиками. 19 березня 1918 року похований на Аскольдовій могилі. Також брав участь у бою під Крутами наш земляк із с.Левченки Кірічок Микола Іванович, який був у складі 1-ї Української військової школи ім.Б.Хмельницького.
З нагоди вшанування пам’яті Героїв Крут у закладах освіти району було проведено низку змістовно пов’язаних заходів із відданням шани подіям та персоналіям української історії: урочиста лінійка Пам’яті «Хто забув своє минуле, не вартий свого майбутнього» (В.Симоненко), урок  пам`яті  «Крути  як відродження  українства», урок – реквієм «Пам’яті героїв Крут»; години спілкування  «Герої  Крут: трагічні  події  січня 1918  року», «Битва під Крутами: вони були такими молодими…».
       Тематичні уроки патріотизму та єдності з предметів суспільно-гуманітарного спрямування  з відеопереглядом сюжетів документальних кадрів: «Зі сплаву геройства писалось ім’я - ПЕРЕМОГА» були проведені у Бирлівській ЗОШ І-ІІІ ст.. Тематичний захід «Голокост – трагічна сторінка історії» для учнів 5-11 кл. пройшов у Білоусівській ЗОШ І-ІІІ ст.. У Драбівському НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. ім.С.В.Васильченка-гімназія» було проведено шкільну Спартакіаду   серед учнів  9-11 класів, приурочену 102-й річниці бою під Крутами.
     Також для учнівської молоді 5-11 класів у закладах освіти   було організовано кіноперегляди документальних фільмів «Крути – молода кров» з циклу проекту «Україна – забута історія»;   «круглий стіл» на тему:  «Причини та наслідки трагедії під Крутами» (10 кл.);  виховні години   «Діти єднають Україну», «На шляху до свободи та незалежності»; організовано виставки дитячих малюнків.
   У шкільних бібліотеках було оформлено тематичні виставки історичної, художньої та документальної літератури «29 січня - День пам’яті Героїв Крут», «В понурій пам’яті віків, світиться будуть завжди Крути», «Людської пам´яті свічу яскраво запаліть».
     Трагічна загибель студентів під Крутами стала символом патріотизму і жертовності в боротьбі за незалежну Україну. На сучасному етапі вона є прикладом для військово-патріотичного виховання дітей та молоді, а також усвідомлення кожним громадянином своєї відповідальності за долю країни.
 
 

 « повернутися до списку новин