Відділ освіти Драбівської районної державної адміністрації

ВІДЗНАЧЕННЯ ДНЯ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ У ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ ДРАБІВЩИНИ

 

14  ЖОВТНЯ – ДЕНЬ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ

            14 жовтня - свято Покрови Пресвятої Богородиці або Святої Покрови, яке для усіх православних є одним з найбільших релігійних свят осені. Цей день також було проголошено Днем Українського козацтва, оскільки для козаків свято Покрови було найбільшим значущим святом: вони вірили, що свята Покрова охороняє їх, а Пресвяту Богородицю вважали своєю заступницею і покровителькою.

       Саме тому День захисника України ми відзначаємо 14 жовтня, як символ нерозривного зв’язку всіх поколінь захисників України, як пам’ять про тих, хто в різний час захищав нашу землю від ворога і охороняє її зараз, коли на східних територіях України йде боротьба за її незалежність і суверенітет. День захисника України асоціюється з мужністю та стійкістю людського характеру, силою духу та відданістю Батьківщині.

         З нагоди відзначення Дня захисника України у закладах освіти району булио проведено відповідні заходи: у Бирлівській ЗОШ І-ІІІ ст., Ковалівському НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-днз», Остапівському НВК «ЗОШ І ст.-днз», Степанівській ЗОШ І-ІІ ст., Шрамківській ЗОШ І-ІІІ ст., Перервинцівському НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-днз», Нехайківському НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-днз», Драбово-Пристанційній ЗОШ І-ІІІ ст., Білоусівській ЗОШ І-ІІІ ст., Демківській ЗОШ І-ІІІ ст. -  години спілкування «Ми роду козацького діти, землі української цвіт», уроки козацької слави «В єдності наша сила», вікторини «Нумо, хлопці!», організовано перегляд художніх та  документальних відеоматеріалів про подвиги захисників України, історичні факти становлення української армії «День захисника України – історія свята».  У Степанівській ЗОШ І-ІІ ст. було проведено виховний захід «Козацькі забави», а  Бирлівській ЗОШ І-ІІІ ст. -  змагання з армреслінгу «Козацькому роду – нема переводу».

    До відзначення Дня захисника України долучилися шкільні бібліотекарі, учителі образотворчого мистецтва, які організували книжкові виставки, виставки дитячих малюнків «Я - нащадок козаків» та написання листів-побажань воїнам, які захищають нашу Батьківщину у зоні АТО «Малюємо і пишемо листи для тебе, воїне-захисник». Цікавою і захоплюючою була ігрова програма для учнів початкових класів Остапівського НВК «ЗОШ І ст-днз» «Ми маленькі козачата, славних козаків внучата», метою якого було показати маленьким козачатам, яким повинен бути справжній чоловік, підкреслити його важливі риси характеру та спритність, волю, силу та мужність.

        Для учнів старших класів Нехайківського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-днз» була проведена екскурсія в сільський історико-краєзнавчий музей до зали «Наші випускники – учасники АТО».

   Керівником гуртка «Влучний стрілець» Драбово-Пристанційної ЗОШ І-ІІІст. було проведено змагання зі стрільби серед учнів старших класів та змагання з настільного тенісу.

     Педагогічним колективом та учнями Шрамківської ЗОШ І-ІІІ ст. був організований челендж «Ми козацького роду діти, ми козацької слави віть» та флешмоб «Ці квіти осінні тобі, Захисник України!».

         Тож бажаємо усім мирного неба, міцного здоров’я, незгасимої енергії, завзяття і сили! Нехай божественний покров Пресвятої Богородиці, простягнений над нами, уберігає від бід, зла та негараздів!

 

 

  

 

  

 

 

 « повернутися до списку новин