Відділ освіти Драбівської районної державної адміністрації

Софієнківські читання у Степанівській ЗОШ І-ІІ ступенів

     

                              Той час, як спалах. Ні. Як світла тло.

                              Білява хата. Стріха х очерету.

                              Ніхто  й не думав, що оте село

                                                                                                Колись мене та й виведе в поети.

                                                                                                                   Олексій Софієнко

Для кожної людини Україна починається з маленької батьківщини, того місця, де вона народилася, де минуло її дитинство. Це маленьке родинне вогнище згадується завжди з великою любов'ю і душевним трепетом, саме з нього черпається наснага і любов до життя. Для Олексія Софієнка, члена Національної спілки письменників,автора поетичних книг «Задзеркалля» (1993), «Материк світла» (1993), «Голодне коріння» (Київ, 1994), «TERRA INCJGNITA” (1996), «Воскресіння» (2008), «Співуча кров» (2013), таким живодайним джерелом є село Степанівка.

Теплого вересневого дня, продовжуючи добру традицію, започатковану 13 вересня 2016 року, у день народження поета-земляка у музейній кімнаті Степанівської  ЗОШ І-ІІ ступенів щиросердно пройшли Софієнківські читання. Учасники заходу з цікавістю переглянули експонати музею, зокрема рукописи та малюнки митця, перегорнули сторінки збірок поета. Екскурсовод нагадала про життєвий і творчий шлях Олексія Софієнка, емоційно лунав цикл поезій « Оце і є священна Батьківщина - одна-єдина і на всі часи!»

Справжня, глибинна, національно ментальна поезія Олексія Софієнка не залишає байдужим того, хто хоч раз тримав у руках збірку його творів, хто пропустив через своє єство переживання і помисли митця, хто душею вболіває за долю Неньки-України.

Учні 9 класу« повернутися до списку новин