Відділ освіти Драбівської районної державної адміністрації

Про забезпечення безпечного освітнього середовища у закладах освіти Драбівщини

Питання створення безпечного освітнього середовища стало предметом обговорення розширеної наради, яка відбулася 13 грудня 2019 року у Великому залі Будинку рад для директорів закладів загальної середньої освіти та завідувачів закладів дошкільної освіти Драбівського району за участю заступника голови районної державної адміністрації, керівників структурних підрозділів адміністрації, представників Драбівського РС УДСНС України в Черкаській області, начальника відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Драбівського районного управління ГУ ДПСС в Черкаській області. До участі у нараді долучились також керівники закладів освіти Великохутірської та Михайлівської обє’днаних територіальних громад.  

Розпочала нараду Шевчук Валентина Степанівна, начальник відділу освіти райдержадміністрації, яка акцентува увагу на важливості створення безпечного освітнього середовища, зокрема на дотриманні правил пожежної безпеки, безпечного харчування, протидії булінгу та домашнього насильства. Також Валентина Степаніівна наголосила на відповідальності керівників закладів освіти за створення безпечного освітнього середовища.

На розгляд було винесено ряд актуальних питань:

Про забезпечення безпечного перебування в закладах освіти. Заходи з протипожежної безпеки. Забезпечення електробезпеки в закладах освіти. Безпека життєдіяльності учасників освітнього процесу. Докладну інформацію з зазначеної теми надали Буря Микола Васильович, головний інспектор Драбівського РС УДСНС України в Черкаській області, Восколович Владислав Васильович, директор ТОВ “380В”, інженер-електрик та Рибалка Сергій Олександрович, начальник групи з централізованого господарського обслуговування  навчальних закладів і установ освіти відділу освіти районної державної адміністрації.

З основними вимогами щодо дотримання безпечності харчування та запобігання випадків харчових отруєнь в закладах освіти, впровадження та застосування постійно діючих процедур, заснованих на принципах Системи управління безпечністю харчових продуктів (НАССР) у закладах освіти присутніх ознайомили Носок Ольга Олександрівна, технолог з харчування групи з централізованого господарського обслуговування навчальних закладів і установ освіти відділу освіти районної державної адміністрації та Охрімчук Василь Володимирович, начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Драбівського районного управління ГУ ДПСС в Черкаській області.

Методист районного методичного кабінету відділу освіти райдержадміністрації Прядко Лідія Сергіївна детально ознайомила учасників зібрання з критеріями та показниками безпечного освітнього середовища та наголосила на важливості попередження та протидії насильству, булінгу та кібербулінгу в закладах освіти. Виступ Лідії Сергіївни доповнили інформації Кошового Олега Миколайовича, начальника сектору привенції Драбівського відділення поліції Золотоніського відділу поліці Головного управління Національної поліції в Черкаській області, Гайдай Лесі Григорівни, начальник служби у справах дітей районної державної адміністрації та Криворот Юлії Вадимівни, завідувача сектору у справах сім’ї, молоді та спорту районної державної адміністрації.

 У нараді  взяла участь Рудик Людмила Михайлівна, заступник голови районної державної адміністрації, яка  підвела підсумки розглянутих питань та коротко проінформувала присутніх щодо особливостей роботи закладів освіти в новому 2020 році.

                                                              

За підсумками розгляду питань було дано конкретні доручення.« повернутися до списку новин