Відділ освіти Драбівської районної державної адміністрації

Вшанували учасників бойових дій на території інших держав

                                          

Згідно з Указом Президента України від 11 лютого 2004 року №180/2004) 15 лютого в Україні  щорічно відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

        У 2020 році виповнюється 31 річниця із дня завершення неоголошеної війни, яка  тривала майже 10 років і вимагала великих матеріальних і людських жертв. Під час неї тисячі наших співвітчизників загинули у боях і померли від ран, контузій, травм і хвороб, пропали безвісти. Нікого з нас не можуть лишити байдужими страшні цифри: кожний четвертий із майже 600 тисяч військовослужбовців, які брали участь у бойових діях в Афганістані, - наші співвітчизники, і кожний четвертий із тих, хто не повернувся з Афганістану,  також наш співвітчизник.  

    День вшанування учасників бойових дій на території інших держав у школах району розпочався із урочистої лінійки. З нагоди відзначення Дня виведення радянських військ із Республіки Афганістан у закладах освіти були проведені відповідні заходи: виховні тематичні бесіди, години-спілкування «Час  і досі  не  загоїв  рани, цей  одвічний  біль Афганістану»; перегляд документальних фільмів: «Війна в Афганістані», «Виведення радянських військ з Афганістану», Програма «Армія №2»; оформлено стенди «Афганістан – біль матерів»; виставки дитячих малюнків  «Війна очима дітей», конкурс плакатів та фоторобіт „Мрій! Живи! Люби”.

         У шкільних бібліотеках  проходили виставки літератури, статей на висвітлення подій бойових дій на території Республіки Афганістан «Чорна тінь Афганістану», «Відлуння Афганістану».

         Членами гуртка «Берегиня» Степанівської ЗОШ І-ІІ ст. (керівник музею, керівник гуртка Пилипенко Л.П.) була проведена екскурсія в шкільний краєзнавчий музей.

     Уроки-мужності, памяті, спомину «Афганістан живе в моїй душі і чується безсонними ночами…», «У полум’ї війни», «Вже скільки років проминуло, а біль у серці б`є  і б`є» пройшли для учнів 5-9 класів Степанівської ЗОШ І-ІІ ст., Безбородьківської ЗОШ І-ІІІ ст. Не залишили байдужими учнівську молодь і проведені виховні заходи «Афганістан – то біль і смуток, чиєсь обірване життя»; героїко-патріотичні читання «Ті спогади, то вічний серця біль», які були проведені у Золотоношківській ЗОШ І-ІІІ ст., Нехайківському НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-днз», Ковалівському НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-днз».

     Традиційним стало проведення зустрічей  учнів із учасниками бойових дій на території інших держав. Так і цього року «зустріч поколінь» відбулася у  Левченківському, Митлашівському НВК «ЗОШ І-ІІ ст-днз», Шрамківській ЗОШ І-ІІІ ст. 

    Серед учасників бойових дій, які загинули на території Афганістану, виконуючи свій інтернаціональний обовязок є і наші співвітчизники. Це житель с.Кононівка Анатолій Олійник та Валерій Хімич із с.Шрамківка. Очільники району, голови сіл  Кононівки та Шрамківки, учні шкіл, громадськість вшанували світлу память біля могил про загиблих земляків хвилиною мовчання та покладанням квітів.

          

                                   

 Воїни-афганці є взірцем героїзму і мужності, приклад справжнього патріотизму для теперішнього і майбутнього покоління.« повернутися до списку новин