Відділ освіти Драбівської районної державної адміністрації

У закладах освіти Драбівщини відзначили День української писемності та мови

     

Наша рідна українська мова –

це основа нашої безмежно багатої культури.

Це наш дух, наша душа, наша пісня...

О. Гончар

         9 листопада вже 23 роки поспіль в Україні відзначається День української писемності та мови. За православним календарем - це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця. Дослідники вважають, що саме з Нестора-літописця починається писемна українська мова.     

      З метою виховання в учнівської молоді почуття гордості за свій народ, любові до рідного краю, формування готовності творити добрі справи задля рідної Батьківщини, заможної, повноправної і невіддільної від світового розвитку країни 8 листопада 2020 року заклади освіти району долучилися до  участі у ІІ етапі ХІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. У конкурсі взяли участь 25 учнів із 6 закладів загальної середньої освіти району: Шрамківської ЗОШ І-ІІІ ст., Безбородьківської ЗОШ І-ІІІ ст., Білоусівської ЗОШ І-ІІІ ст., Погребської ЗОШ І-ІІІ ст., Драбівського НВК "ЗОШ І-ІІІ ст. ім.С.Васильченка-гімназія". Творчі  роботи учнів 5-11 класів засвідчили любов до рідної мови та розуміння її краси і необхідності для нашого життя.     

     9 листопада до написання XX Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності-2020 долучилися усі небайдужі до рідного слова: працівники відділу освіти на чолі з начальником відділу освіти Валентиною Шевчук, учні закладів загальної середньої освіти району.

    У школах У День української писемності та мови було організовано не лише написання диктанту, але й проведено тематичні уроки, інформаційні хвилинки з переглядом відео про історію створення свята, цікава мовознавча гра «Правда чи дія»,  о брей-ринг «Вчіться складно говорити своїм рідним словом», інтелектуальні ігри-конкурси  «Мово українська, мово соловїна» (10-11 класи), виховні години «Мамине й татове слово звучить, як музика»  (1 кл) , «Мова – диво калинове» (4 кл), конкурс - виставка газет «Рідна мова»,  виставка книжок у бібліотеці «Мова рідна – цілюща й невичерпна, як криниця».

      Також у закладах освіти були проведені челенджі "Ти скарб наш вічний, українська мово!", флешмоб  для 5-11 класів «Ти народилась на моїй землі…».

    Щиро вітаємо всіх з Днем української писемності та мови пишаймося тим, що маємо за рідну таку красиву, милозвучну та багату мову. Шануймо та бережімо її!« повернутися до списку новин