Відділ освіти Драбівської районної державної адміністрації

5 ГРУДНЯ МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ВОЛОНТЕРА


5 ГРУДНЯ МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ВОЛОНТЕРА

     У всьому світі 5 грудня відзначають День волонтера. Свято було засноване ще в 1985 році за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН. В Україні волонтерський рух почався в 90-х роках, а офіційно його визнали 10 грудня 2003 року, згідно з Постановою Кабміну.

   Волонтер– у перекладі з англійської мови означає добровільний помічник. Це люди, які цілком безоплатно працюють будь-де, де потрібна їхня допомога: у дитячих будинках, притулках, школах-інтернатах і будинках престарілих. Вони доглядають хворих і допомагають старшим людям поратися по господарству.

   Українцям здавна були притаманні традиції взаємодопомоги, тому волонтерські загони є і в закладах загальної середньої освіти району, зокрема це у Нехайківському НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-днз», Степанівській ЗОШ І-ІІ ст., Яворівському НВК «ЗОШ І-ІІ ст-днз», Білоусівській ЗОШ І-ІІІ ст., Шрамківській ЗОШ І-ІІІ ст.

     На підтримку та розвиток в усіх навчальних закладах молодіжного волонтерського руху учні залучаються до посильної допомоги людям похилого віку, особам з інвалідністю та сім’ям учасників АТО. Постійно проводяться зустрічі з ветеранами Другої світової війни, учасниками  війни в зоні АТО/ООС. Школярі закладів освіти залучаються до благодійних акцій «Милосердя», «Ветеран живе поряд», «Пам'ятник» (впорядкування могил та обелісків загиблим воїнам), організовують тематичні виставки, випускають стінівки.

   Хочеться відмітити та подякувати колективам та учнівській молоді усіх закладів освіти району, які постійно надають допомогу воїнам АТО – передають продукти харчування, обереги, зроблені руками дітей, теплі речі (сплетені із пряжі), малюнки, листи-побажання, маскувальні сітки і т.д. 

   Тож вітаємо усіх волонтерів Драбівського району, шкільні волонтерські загони із Днем волонтера, тому що саме завдяки їхній шляхетній жертовності, активній громадянській позиції та фанатичній відданості справі, Україна вистояла і зберегла незалежність.

     « повернутися до списку новин