Відділ освіти Драбівської районної державної адміністрації

Скансен залишив незабутні враження...

  6 червня 2018 рокуми, вихованці пришкільного відпочинкового табору «Непосиди» Степанівської ЗОШ І-ІІ ступенів, відвідали музей під відкритим  небомв с. Пирогів Київської області. Спонсором поїздки став директор СФГ «Україна» Сергій Іванович Іванюта. Це вже вдруге він відгукується на наше прохання здійснити мрію – побувати за межами своєї області, стати мандрівниками і дослідниками своєї рідної України.

  Ми ознайомилися з представленими архітектурою і побутом України 17–20 століть. В музеї зібрано близько 300 аутентичних пам'яток архітектури з усіх куточків нашої країни. Дивовижно, як широкі українські степи, гірські долини Карпат, південні простори України розмістились на 130 гектарах, зберігаючи при цьому свій первозданний вигляд.

  Його називають по-різному: «Музей просто неба в Пирогові», «Пирогів», «Пирогівський музей» від назви села Пирогів або «скансен» - від назви першого у світі музею такого типу в Стокгольмі. Офіційно це Національний музей народної архітектури та побуту України, і в 2017 музеєві виповнилося 48 років. Тут можна в подробицях заглибитись і відчути сиве минуле. У 1957 році селище Пирогів включили до складу Києва, та стара назва залишилася за цією місцевістю назавжди.

  Музей в Пирогів починається... з млинів. Вітряки та храми формують образ сільського життя, створюють відчуття справжнього занурення в колорит українського села. Тут можна відчути «душу» нашого народу. 

  Завдяки цьому музею ми зазирнули в життя простих людей, селян, що складали більшість населення країни в XVI-XIX століттях. За один день ми побачили стільки, що враження запам'ятаються намна все життя.

  Хати, найстаріша з яких належить до 1580-х років (!), наповнені зразками предметів побуту, одягом, іконами... І все це - на тлі «парку ремесел», де сучасні умільці за старими традиціями відроджують традиційні народні промисли, вкладаючи в ці історичні декорації живий дух працьовитого і веселого українського народу.

  Великою несподіванкою і приємністю стала для нас зйомка наступної серії «Одного разу під Полтавою» — сіткому студії «Квартал-95». Незабутні враження ми відчули від зустрічі з українським актором, сценаристом, капітаном команди КВН «V.I.P.», триразовим переможцем шоу «Розсміши коміка», автором та актором скетч-шоу «Країна У», учасником проекту «студії 95 квартал»-«Бійцівський клуб» Віктором Леонідовичем Гевком.

Аби передати атмосферу справжньої Гуцульщини, у Пирогові знімали  також основні сцени файної патріотичної комедії «Останній москаль». Переглядаючи експонати, ми уявили себе героями кінофільму.

Переможцем шоу «Розсміши коміка», автором та актором скетч-шоу «Країна У», учасником проекту «студії 95 квартал»-«Бійцівський клуб» Віктором Леонідовичем Гевком.

  Пирогів - це величезна жива казка, де змішалися українські хати, широкі поля, тінисті стежки, млини, язичницькі кам'яні ідоли і чорні від часу православні церкви. Чудовий куточок для відпочинку на мальовничій околиці Києва.

  Сюди варто приїхати. Тут варто прогулятись. Сюди варто повертатись знову і знову для фотосесії, погуляти з друзями чи коханою людиною, показати своїм дітям чи батькам оцю сиву давнину.

З вдячністю від «Непосид» Деркач Софія, Коршак Тетяна, Антоненко Дарина, Сергієнко Поліна.« повернутися до списку новин