Відділ освіти Драбівської районної державної адміністрації

Зустріч шанувальників поетичного слова з нагоди вручення премії імені М.К.Масла

Стало доброю традицією щороку вшановувати пам’ять талановитого поета Драбівщини Михайла Кириловича Масла та вручати літературну премію імені Михайла Масла талановитим письменникам та поетам, які створили високохудожні поетичні або прозові твори про українське село, красу рідної природи. Цьогоріч премія відзначає свій п'ятирічний ювілей.

14 лютого 2020 року у Ковалівку прибули гості, серед яких: представники влади на чолі з Віктором Хрущем, головою Драбівської райдержадміністрації; члени Черкаської обласної організації Національної спілки письменників на чолі з головою Володимиром Поліщуком; члени конкурсної комісії на чолі з головою конкурсної комісії Володимиром Дзегою; представники громадськості району та засобів масової інформації. Почесним гостем на урочистостях був внук Михайла Кириловича – Олег Михайлович Масло.

Захід розпочався із гостинної зустрічі у Ковалівському НВК «загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад», місці, де понад 40 років працював Михайло Кирилович Масло, 10 років з яких – на посаді директора школи. Екскурсія у кімнату-музей, де пильно зберігається спадщина поета, покладання квітів до меморіальної дошки, виготовленої з нагоди 100-річчя від дня народження поета, покладання квітів до могили М.Масла, яка знаходиться на сільському цвинтарі,- так вдячні нащадки пошанували пам'ять про поета-земляка.

                        

  

У сільському клубі, у якому зібрались шанувальники художнього слова, відбулася церемонія вручення щорічної літературної премії імені Михайла Масла. Рішенням конкурсної комісії цьогоріч щорічну літературну премію імені Михайла Масла присуджено Володимиру Побиванцю з Золотоноші за збірку прозових творів «Люди землі». Збірка стала кращою з поміж поданих творів у номінації «За кращий художній твір».

Володимир Григорович зачитав для присутніх кілька своїх новел про село, красу рідної землі та людей праці.

Учні декламували вірші Михайла Масла,  у виконання вокального колективу Ковалівського Будинку культури звучали пісні та задушевні мелодії.

  

А потім зазвучала поезія рідної землі у виконанні поетів Черкащини та  лауреата премії імені Михайла Масла 2018 року – Катерини Вербівської. У кожному художньому читанні відчувалося переконання, що тема любові до рідної землі - безцінне надбання і благодатний матеріал для виховання молодого покоління українців-будівників суверенної української держави.

  

Фоторепортаж із заходу можна переглянути за посиланням    

https://ilhenkoss.io.ua/album898945_5#p42367984« повернутися до списку новин