Відділ освіти Драбівської районної державної адміністрації

ПРОВЕДЕНО АКЦІЮ "16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА" У ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ РАЙОНУ

                                                                      

ПРО ВСЕСВІТНЮ АКЦІЮ «16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА»

    Відповідно листа Управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації №20637 від 11.11.2020 «Про Всесвітню акцію «16 днів проти насильства», враховуючи лист Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України та з урахуванням карантинних заходів безпеки у закладах загальної середньої освіти району з 25 листопада по 10 грудня була організована вищеоозначена акція, спрямована на підвищення обізнаності дітей та молоді з питань протидії домашньому насильству, формування нетерпимості громадян до будь-яких форм насильства за ознакою статі.

    Просвітницька робота у закладах освіти була проведена різними методами: активно висловлювали свої думки одинадцятикласники на годинах спілкування «Протидії різних форм насильства», бесіди соціальних педагогів з учнями на теми «Роз’яснення неповнолітнім їхніх прав стосовно скоєння відносно них протиправних дій», «Взаєморозуміння в класі», «Геть насильство над дітьми». Для учнів 8-9 класів Золотоношківської ЗОШ І-ІІІ ст. соціальним педагогом проведено тренінгове заняття «Скажемо «ні» насильству в шкільному колективі», а з учнями 4-8 класів - виготовлення буклетів «Що таке насилля». З великим зацікавленням взяли участь у батьківському лекторії батьки учнів 5-11 класів на тему: «Заохочення і покарання дитини у сім’ї». Для учнів Митлашівського НВК «ЗОШ І-ІІ ст.-днз», Бирлівської ЗОШ І-ІІІ ст., Погребської ЗОШ І-ІІІ ст. були проведені бесіди, круглий стіл «Сім’я – це простір без насильства», «Ти і закон», «Обов’язки чоловіка і жінки у суспільстві». Перегляд вілеороликів на тему: «Ми проти насильства» проведено для учнівської молоді Бирлівської ЗОШ І-ІІІ ст.

    Флешмоб “Наші пальчики проти насильства” організовано практичним психологом у Демківській ЗОШ І-ІІІ ст., Погребській ЗОШ І-ІІІ ст. «Жива червона стрічка» та уроки толерантності з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю, а загальношкільний флешмоб «Ми проти насильства. Ми за любов і доброту!» був проведений у Бирлівській ЗОШ І-ІІІ ст.

      Цікавими дитячими малюнками та книжковими виставками поділилися шкільні бібліотекарі "Ми проти насильства", «Я  маю право», «16 днів проти насильства» в усіх закладах загальної середньої освіти району.

   Різновид заходів був проведений і у Кантакузівському НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-днз»: бесіди, анкетування, урок-квест «Тест білборда та кохання і Інтернеті», уроки доброти і милосердя «Всі ми різні, але всі ми рівні», до Міжнародного дня волонтера  фотоконкурс «Мій добрий вчинок».

    Учнівське самоврядування Степанівської ЗОШ І-ІІ ст. було ознайомлено з оновленими стендами: «Домашнє насильство - злочин», «Охорона дитинства», а учителем образотворчого мистецтва продемонстровано декоративний настінний розпис «Щаслива родина».                            Педагогічний колектив закладу підготував і провів для учнів цікаві виховні години «СНІД – невиліковна хвороба. Як же вберегти себе від зараження вірусом?», квести, круглий стіл, кінолекторій «Торгівля людьми – страшний злочин», воркшоп «Знай і захищай свої права».

     Початківці Остапівського НВК «ЗОШ І ст.-днз» також були залучені до конкурсу малюнків «Ми проти насильства», заняття-гри «Свої права ти добре знай, їх шануй і захищай», флешмобу «Єднаймося проти насильства».

     Цікавим був урок доброти «Дорогою добра», вікторина «Знавці права», флешмоб «Мої долоні проти насильства», виставка малюнків «Зупинімо насильство разом»  у Яворівському НВК «ЗОШ І-ІІ ст.-днз».

      Діти – майбутнє кожної країни. Якщо вони живуть здоровим життям зараз, то за країною буде багатообіцяюче майбутнє.

 

                                           

 

                                        

 

 

 

                                 « повернутися до списку новин