Відділ освіти Драбівської районної державної адміністрації

Проведено навчання з цивільного захисту та безпеки життєдіяльності.

 

  7 червня, за участю першого заступника голови Драбівської райдержадміністрації Лободи В.В., на території відпочинкової зони ставка «Базарський» смт Драбів проведено спеціальне навчання з цивільного захисту та безпеки життєдіяльності на водних об’єктах. Метою даних навчань є закріплення правил безпечного поводження біля і на воді, відпрацювання практичних навичок рятування людей на водоймищах та надання першої долікарської допомоги потерпілому в таких випадках. В навчаннях прийняли участь вихованці, вихователі, вожаті пришкільних відпочинкових таборів «Сонечко» Драбівського НВК «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів імені С.В.Васильченка-гімназія» (50 осіб), «Барвінок»  Кантакузівського НВК «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад» (15 осіб), «Сонячний» Великохутірської (25 осіб) і «Веселка» Золотоношківської (20 осіб) ЗОШ І-ІІІ ступенів, директори ЗНЗ,  черговий караул ДПРЧ №5, бригада швидкої невідкладної допомоги, працівники поміліції.

  Під час навчань рятувальники чергового караулу ДПРЧ №5 разом з дітьми, в ігровій формі, повторили і закріпили правила безпечного поводження біля води, а також їх дії, якщо вони стали свідками тонення людини. З великим захопленням і піднесенням всі учасники дійства спостерігали за професійними діями рятівників, медпрацівників бригади швидкої допомоги, які рятували з води і надавали невідкладну  долікарську допомогу потерпілому, що потрапив у біду. Злагоджені дії і вміння рятівників та медиків були оцінені схвальними оплесками присутніх.

  А далі дітлахи мандрували за маршрутними листами по станціях квесту і змагалися у знаннях правил безпечної поведінки на і біля водних об’єктів, силі, спритності і точності по киданню рятувального круга та зв’язуванні рятувальної мотузки з підручних матеріалів, одяганні захисного одягу рятувальника, влучному збиванні м’яча струменем води з пожежного рукава і перетягуванні канату.

  Поки суддійська колегія підводила підсумки змагань (квесту) всім присутнім запропоновано навчання досвідченими лікарями Драбівської ЦРЛ (учасниками АТО) з надання першої невідкладної допомоги потерпілим.

 В напруженій і безкомпромісній боротьбі І місце виборола команда «Капітошки» Драбівського НВК (вихователь Баштан В.М.), ІІ місце посіла команда «Краплинки» Драбівського НВК (вихователь Литвин В.А.) і ІІІ місце – команда «Всезнайки» цієї ж школи (вихователь Снітко Н.І.).

 По закінченню змагань переможці отримали дипломи і цінні подарунки з рук першого заступника голови Драбівської райдержадміністрації Лободи В.В., начальника відділу освіти райдержадміністрації Рудченко Т.В. та начальника ДПРЧ №5 Вигуляра Д.Г.

  А на завершення навчань всі учасники змагань (квесту) смакували прохододний сік і обмінювалися ще свіжими враженнями від побаченого.

  При підведенні підсумків цього насиченого та цікавого заходу Володимир Володимирович  відмітив, що подібні навчання доцільно провести у кожному населеному пункті з метою убезпечення дітей та дорослих від можливих наслідків надзвичайних подій на водних об’єктах. Це питання особливо актуальне зараз, коли в розпалі оздоровча кампанія. Ми всі повинні докласти максимум зусиль, щоб відпочинок наших дітей був безпечним, цікавим і змістовним, - підкреслив першого заступника голови райдержадміністрації.   

Інженер з ОП та ЦЗ

відділу освіти РДА                                     Баштан В.П.

 « повернутися до списку новин