Відділ освіти Драбівської районної державної адміністрації

Районний семінар з виховної роботи у Нехайківському НВК

  «З чого починається Батьківщина… Для мене, наприклад, з батьківського дому, з села Нехайок, що в Драбівському районі на Черкащині. Село як село - маленький клаптик неозорої Батьківщини. А проніс я його в душі крізь полум’я фронтів, найтяжчих воєнних років…»

                                                                         Степаненко І.Н.

  Змінюються часи, епохи, але вічним залишається прагнення людини до добра, любові, світла, краси, істини. У наш неспокійний час найбільше щастядля школи і батьків - виростити здорових і високоморальних дітей.

 Виховання в школі, спрямоване нарозвиток усіх, без виключення, дітей, має бути побудовано так, щоб забезпечити оптимальний розвиток кожної дитини, враховуючи їхню неповторність та індивідуальність.

 В останні роки у загальноосвітніх навчальних закладах Драбівського району особливо зростає роль краєзнавства, коли однією з найважливіших суспільних завдань стало патріотичне виховання підростаючого покоління. Краєзнавство сприяє вихованню патріотизму, любові до рідного краю, формування суспільної свідомості.

 Знання свого краю, його минулого й сьогодення породжує у сучасних учнів необхідність до пошукової та дослідницької роботи. Краєзнавство народжує почуття патріотизму – глибокої любові до родини, місця, де народився, вулиці, на якій зростав, села чи селища ,в якому пройшли найкращі роки.

 18 квітня на базі Нехайківського НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів- дошкільний навчальний заклад» відбувся районний семінар заступників із виховної роботи та педагогів-організаторів з проблеми «Краєзнавство як дієвий засіб патріотичного виховання школярів». У ході роботи семінару педагоги Нехайківського НВК презентували такі напрямки краєзнавчої роботи : вивчення історії рідного краю, музейної справи, пошуково-дослідницької роботи, екскурсійних подорожей, участі у проектній діяльності.

 Учасники семінару переглянули фрагмент заняття з краєзнавства у дошкільній групі (вихователь Медведева Л.А.), фрагмент краєзнавчого воркшопу «Ми- нащадки козаків» (вчитель Клочко Р.В), фрагмент роботи над проектом «Сім чудес села Нехайки (вчитель Дмитренко Г.М.), здійснили заочну тематичну подорож «Драбівщина і особистості» (педагог- організатор Власенко Г.В.), відвідали цікаву екскурсію в сільському історико- краєзнавчому музеї. Екскурсію провели юні гуртківці, екскурсоводи-краєзнавці.

 При підведенні підсумків роботи районного семінару вироблено методичні рекомендації з означеної проблеми. Щиро дякуємо дирекції навчального закладу та педагогічному колективу за підготовку та проведення заходу.

Методист РМК Вольф Л.Г.« повернутися до списку новин