Відділ освіти Драбівської районної державної адміністрації

Районний семінар директорів закладів загальної середньої освіти на тему «Профільне навчання в старшій школі: шляхи розвитку»

  15 травня 2018 року на базі Ковалівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» відбувся семінар директорів закладів загальної середньої освіти на тему «Профільне навчання в старшій школі: шляхи розвитку». В роботі семінару взяли участь: Гайдай І.В., голова районної державної адміністрації, Рудченко Т.В., начальник відділу освіти районної державної адміністрації, Шевчук В.С., завідувач районного методичного кабінету відділу освіти районної державної адміністрації, Перетятько В.О., голова районної організації Профспілки працівників освіти і науки України, директори закладів загальної середньої освіти та головний редактор районної газети «Драбівщина».

Привітно зустріли гостей директор, учні та вчителі школи музичним привітанням та духмяним короваєм.

  Теоретична частина семінару розпочалася з вступного слова голови районної державної адміністрації Гайдая І.В., який розповів про важливість впровадження профільного навчання та начальника відділу освіти районної державної адміністрації Рудченко Т.В, яка значну увагу акцентували на тому, що важливим принципом Нової української школи є орієнтація на потреби дитини, тобто перехід від багатопредметності на профільне навчання у старшій школі. Це за Концепцією реалізації політики у сфері реформування загальної середньої освіти "Нова українська школа"  на період до 2029 року мотивуватиме учнів до навчання: кожен учень зможе обрати свою власну траєкторію у залежності від навичок і здібностей.

  На сьогоднішній день для реалізації державної політики в сфері освіти необхідний вмотивований вчитель, педагогіка партнерства між учнем і вчителем, учителем і батьками (повага до особистості), співпраця з іншими освітніми закладами для розширення простору освітніх можливостей учнів, формування в них ключових компетентностей для життя.

  Про моніторинг організації профільного навчання у Ковалівському НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» інформувала присутніх Черниш Н.М., заступник директора з навчально-виховної роботи. Головко В.М., директор  Ковалівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» ознайомив присутніх з теорією і практикою, досвідом, проблемами профільного навчання, а саме технологічного профілю.

  Рудченко Т.В., начальник відділу освіти районної державної адміністрації, наголосила, що профілізація закладів освіти Драбівського району є одним із шляхів забезпечення рівного доступу дітей до освіти. Про типову програму профільної середньої освіти інформувала присутніх Шевчук В.С., завідувач районного методичного кабінету відділу освіти районної державної адміністрації.

  На практичній частині семінару було запропоновано відвідати урок «Технології» у 10 класі на тему «Проектування та друк заданої моделі», де всіх присутніх ознайомили з використанням 3-D принтеру.

  Підводячи підсумки семінару Рудченко Т.В., начальник відділу освіти, звернула увагу присутніх на те, що впровадження профільного навчання  можливе і в невеликій сільській школі, тоді старша школа буде однопрофільна, що дасть змогу  випускникам підготуватись незалежно  від місцезнаходження закладу освіти..« повернутися до списку новин