Відділ освіти Драбівської районної державної адміністрації

Нащадки славних козаків

  Чотирнадцятого жовтня  відзначається одне з найбільш шанованих свят в Україні - свято Покрови Пресвятої Богородиці, або, як зазвичай кажуть, "Покрови" чи "Святої Покрови".

За легендою, у цей день військо давніх русичів на чолі з Аскольдом взяло в облогу Константинополь. Мешканці міста в гарячій молитві звернулися до Божої Матері з проханням про порятунок. Богородиця з'явилася перед людьми та вкрила їх своєю покровою (омофором). Після цього вороги вже не могли побачити цих людей. Як вказують деякі джерела, вражений Аскольд та його дружинники прийняли святе хрещення і стали християнами.

Для козаків Покрова була теж  найбільшим святом. Цього дня відбувалися вибори нового отамана.

Наші лицарі вірили, що свята Покрова охороняє їх, а Пресвяту Богородицю козаки вважали своєю заступницею і покровителькою. На Запорожжі була церква святої Покрови,в якій у цей день козаки молилися за прадавню землю свою Україну .

     Покрова накриває траву листям, землю - снігом, воду - льодом, а дівчат - шлюбним вінцем". В українських селах до сьогодні дотримуються давньої народної традиції впоратися з домашніми справами та городніми роботами до Покрови.

          Напередодні цього свята у районному Будинку дитячої творчості був проведений захід,  присвячений Дню українського козацтва. У ньому взяли участь представники п’яти закладів загальної середньої освіти району : Драбівського НВК, Нехайківського НВК, Золотоношківської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Великохутірської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Михайлівської ЗОШ І-ІІ ступенів. На районне свято до дітей завітали гості:заступник голови Драбівської районнної державної адміністрації Людмила Михайлівна Рудик, начальник відділу освіти  Тамара Василівна Рудченко, завідувач методичним кабінетом Валентина Степанівна Шевчук, методист відділу освіти Драбівської РДА  Любов Григорівна Вольф, голова районної організації  профспілки працівників освіти і науки України Валентина Олексіївна Перетятько .

         Зі словами вітань до юних козачат звернулася Л.М.Рудик, яка наголосила  на тому, що зараз, у непрості часи випробувань, козацький рух в Україні має беззаперечне значення.  Подякувала за те, що в закладах загальної середньої освіти  району підтимуються і примножуються справи з козацької педагогіки. Побажала дітям міцного козацького здоров’я, незламної волі до перемоги,

      Юні козачата мали пройти непрості випробування  та показати вправність у  завданнях на логіку, витривалість, силу. А які страви зуміли  вони приготувати, зберігаючи прадавні традиції!                     

       Ще для учасників заходу був організований квест, який проходив у різних кабінетах Будинку дитячої творчості :«Одягнися козаком», «Вірю не вірю», «Забави кашоварів», «Козацька вікторина», «Влучний кидок», «Скачки на коні».                                                

        Після того, як журі підвело підсумки випробувань, начальником відділу освіти РДА Тамарою Рудченко були вручені грамоти,солодкі призи та м’ячі командам Нехайківського НВК та Золотоношківської ЗОШ І-ІІІ ступенів (за перше місце), Драбівського НВК, Великохутірської ЗОШ І-ІІІ ступенів (за друге місце), команді Михайлівської ЗОШ І-ІІ ступенів (за третє місце).                            

           Музичні дарунки для учасників козацьких забав підготували солістки районного Будинку дитячої творчості Євгенія Засенко , Людмила Шерстюк та зразковий вокальний ансамбль «Нова хвиля». Ведуча заходу, культорганізатор Будинку дитячої творчості Оксана Кукса, привітала переможців та побажала міцного патріотичного духу,який допоможе долати будь-які перешкоди.   

 

Любов Григорівна Вольф, методист РМК,                         

Оксана  Юріївна Масюк, методист районного Будинку дитячої творчості« повернутися до списку новин