Відділ освіти Драбівської районної державної адміністрації

Семінар - практикум для вчителів української мови і літератури району

  20 лютого 2019 року на базі Бирлівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Драбівської районної ради відбувся семінар-практикум для вчителів української мови і літератури закладів загальної середньої освіти з проблеми «Впровадження елементів дослідницької діяльності на уроках української мови та літератури». Актуальність  цієї проблеми зумовлена тим, що вчителі-словесники   продовжують працювати у цьому навчальному році за оновленими програмами для учнів 5-9 класів, модернізованих згідно з Державним стандартом базової і повної загальної середньої освіти.  Метою кожного вчителя-філолога є наскрізне впровадження механізму реалізації завдань компетентнісного підходу в навчанні української мови і літератури в контексті положень «Нової української школи». Вчителі  і діти усвідомили, що в цьому документі визначено роль філолога, який викладає предмет, у формуванні ключових компетентностей, запровадження наскрізних змістових ліній, які відображають провідні соціально й особистісно значущі ідеї. Учитель повинен не лише навчити дітей правил пунктуації, орфографії та синтаксису, а й сприяти застосуванню вивченого дітьми.

 Колегам-словесникам Бирлівської ЗОШ І-ІІІ ступенів було  чим поділитися. Креативно підійшли   до представлення свого досвіду Губатенко Віта Іванівна та Грабов’юк Анастасія Іванівна, налаштувавши аудиторію на позитивне сприйняття матеріалу, що вивчався в 11 та 6 класі. Такий настрій панував упродовж усього засідання.

 Губатенко Віта Іванівна  не тільки розкрила шляхи реалізації компетентнісного підходу через  розв’язання компетентнісно зорієнтованих завдань як  дієвого  інструменту  формування і перевірки рівня предметних, міжпредметних і ключових компетенцій,  визначення подальших шляхів їх розвитку, але і практично опрацювала з одинадцятикласниками різні види навчальних завдань: філологічні, компетентнісно зорієнтовані, комплексні, розвивальні. Над розв’язанням тестових завдань , що допоможуть успішно скласти ЗНО, учні працюють на кожному уроці української мови.  

Учитель української мови і літератури Грабов’юк Анастасія Іванівна ділилася досвідом реалізації змістових наскрізних лінійнавчальної програми з української літератури у 6 класі, також показала, як користуватися навчальними Інтернет ресурсами для реалізації наскрізних змістових ліній на уроках української літератури.

    Учителі підібрали цікавий матеріал до уроків,наситивши їх сучасними цікавинками, відеофрагментами, світлинами.

 Звертаючись до вчителів –філологів району, методист РМК  Л.Г.Вольф подякувала  колегам за якісну підготовку до семінару ,завершивши свій виступ словами: «Виражайте подив і захоплення всім, що роблять і говорять діти на Вашому уроці. І на високій ноті оптимізму розпочинайте і закінчуйте 45 незвичайних хвилин, які символічно називаємо уроком . Нехай кожна дитина буде поміченою,а її думка почутою».  

     А родзинкою семінару  став виховний захід «А пісня-це душа»,на який завітав відомий кобзар,член Національної спілки бандуристів України Михайло Дмитрович Коваль. Під супровід бандури учасники  семінару вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні, які загинули за волю, свободу і незалежність України.

   Цікаво і змістовно проведений семінар-прктикум не залишив байдужим жодного з присутніх. Дякуємо дирекції школи,всьому педагогічному колективу Бирлівської ЗОШ І-ІІІ ступенів за якісно проведений хахід.

Методист РМК  Вольф Л.Г.« повернутися до списку новин