Відділ освіти Драбівської районної державної адміністрації

20 лютого - День Героїв Небесної Сотні

20 лютого - пам'ятний день, що відзначається в Україні  на вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам'яті  Героїв Небесної Сотні.

Цього року ми відзначаємо шосту річницю з дня трагічних, сповнених героїзму подій. Цей день назавжди увійде в історію України як символ жертовності, патріотизму та героїзму і вкотре підтвердить тезу про те, що в найкритичніший та найважчий період нашої історії знайдуться герої, які своєю жертовністю дозволять будувати нам майбутнє.  

З метою вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні у закладах освіти району були проведені лінійки-реквієм, хвилини мовчання із запалюванням лампадок «Промені Гідності» та ряд заходів: бесіди «Україна - шлях до свободи», «У  їхніх  серцях жила  Україна!», «Від Майдану – січі до Майдану реформ»; урок-реквієм «Громадянський подвиг людей, Герої Небесної Сотні»; зустріч учнівської молоді з  учасниками  АТО «Ми - гідні сини і доньки своєї неньки - України»; перегляд кінофільму «Небесна Сотня. Зима, що нас змінила»; виставки учнівських робіт «Пам’ятаємо наших героїв», «Героям слава!», «Будь-якій війні скажемо: «Ні!»; фотовиставки «Герої Небесної Сотні», "Майдан – деталі»; виховні  заходи «За чисті душі, що злетіли в небо», «Люди,бережіть серця свої, щоб не стали каменем». Для учнів молодших класів організовано перегляд мультфільму «Молитва за Україну», виготовлення виробів з оригамі «Пташки миру, свободи та злагоди».

   

У шкільних бібліотеках було розгорнуто виставку патріотичного характеру «Небесна Сотня  воїнів Майдану», «Героям слава!», «Розстріляний Майдан».

Патріотичні читання поезій, присвячених подвигу Героїв Небесної Сотні «Тебе я любив. І любив Україну, вона, як і ти, у мене одна» для учнів 8-10 класів пройшли у Драбівському НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. імені С.В. Васильченка-гімназія», Бирлівській ЗОШ І-ІІІ ст. 

Учителями історії Шрамківської ЗОШ І-ІІІ ст., Степанівської ЗОШ І-ІІ ст., Свічківського НВК «ЗОШ І-ІІІ-днз», Нехайківського НВК «ЗОШ І-ІІІ-днз», Кононівської ЗОШ І-ІІ ст. були проведені круглі столи на тему: "Вони помирали, щоб жила Україна...", «Очевидці подій на Майдані».

Учнівська молодь Драбівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. імені С.В. Васильченка-гімназія», Білоусівської ЗОШ І-ІІІ ст., Демківської ЗОШ І-ІІІ ст. взяли участь в акції  «Подаруй свого Янгола Героям Небесної сотні», «Ангели пам’яті», «Журавлик миру – Небесна Сотня».

Також проведена відповідна робота учнівським самоврядуванням шкіл - випуск інформаційного вісника, присвяченого Дню Героїв Небесної Сотні «Хто вмирає в боротьбі – в серцях живе повіки!», радіогазета «Мамо, я вернусь…» (Драбівський НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів імені С.В. Васильченка-гімназія»).

Педагогічним колективом та учнями Шрамківської ЗОШ І-ІІІ ст. було проведено флеш-моб «А сотню вже зустріли небеса... Летіли легко, хоч Майдан ридав».

Герої Небесної Сотні стали для всієї України не лише символом жертовності, героїзму та патріотизму, але і джерелом натхнення для наших героїчних воїнів, які гідно продовжують справу Героїв Небесної Сотні, захищають наше з вами право на вільне життя.« повернутися до списку новин