Відділ освіти Драбівської районної державної адміністрації

Екскурсія визначними пам’ятками Вінниці залишила незабутні враження для освітян Драбівщини

 

     16 червня 2019 року освітяни району на чолі з начальником відділу освіти Валентиною Шевчук та головою  районної організації профспілки працівників освіти і науки Любов'ю Бут відвідали місто Вінницю. І хоча екскурсія по одному із найдавніших міст України тривала більше 7 годин, проте час пролетів дуже швидко: побачено  багато  нового, пережито нові емоції, відчуття того, наскільки багата і прекрасна наша Україна!

        Першою зупинкою подорожі у день святої Трійці (на який припала екскурсія освітян) стали відвідини старовинного храму Святого Миколая, який є зразком подільського стилю народної архітектури.   Територія  храму вразила своєю красою, клумби та квіти тут на кожному кроці, навколо – неймовірна краса… Також педагоги мали змогу зайти у храм, побачити позолочений іконостас, прекрасну архітектуру й оздоблення та схилитися перед святими образами у молитвах.

       Цікавою видалася  екскурсія по експозиції Національного музею-садиби М.І. Пирогова. Музей присвячений життю та діяльності Миколи Івановича Пирогова, видатного українського та російського науковця, хірурга та педагога. Садиба Пирогова є пам’яткою історії національного значення та природоохоронним об’єктом загальнодержавного значення, а також навчальною базою Вінницького національного медичного університету. Музейний комплекс розташований на південно-західній околиці міста Вінниця, в межах східної частини масиву Пирогово, до його складу входять:

  • будинок, у якому жив М. І. Пирогов, і де розміщена експозиція про його життя та діяльність;
  • музей-аптека з інтер’єрами приймальні та операційної;
  • церква-некрополь, де міститься саркофаг з набальзамованим тілом науковця;
  • меморіальний парк, в якому збереглися дерева, посаджені М. І. Пироговим.

       Приємну прохолоду усі відчули біля фонтану планет. Водограй  має вигляд сонячної системи, у центрі якої Атлант тримає сонце.

          Надзвичайно цікавою видалася екскурсія у "Авто-мото-вело-фото-теле-радіо-музей", в якому зібрана чимала колекція ретро-техніки. Головною "фішкою" цього музею є те, що до усіх експонатів можна торкатися, сидіти за кермом автомобілів, "заводити" ручки патефонів та з усім цим фотографуватися. Більш того, в музеї є історичні військові форми, у які можна вдягатися задля більш ефектних знімків!

     Надвечір учасники екскурсії милувалися найбільшим у східній Європі світло-музичним водограєм та водяним шоу. 

     Додому освітяни повернулися з гарним настроєм, дізнавшись багато цікавого та отримавши від поїздки позитивні враження.Учасники подорожі висловлюють щиру вдячність організаторам за незабутню екскурсійну програму та вечірнє шоу фонтанів із синхронізацією музики, проектора та лазеру.

 « повернутися до списку новин