Відділ освіти Драбівської районної державної адміністрації

Про діяльнісний підхід у початковій школі

13 січня 2020 року у Великому залі Будинку рад було проведено районний семінар-практикум вчителів початкових класів закладів загальної середньої освіти Драбівського району з проблеми «Концепція Нової української школи в дії», який провела завідувач відділу початкового навчання КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» Людмила Добровольська.
Відкрила роботу семінару начальник відділу освіти райдержадміністрації Валентина Шевчук, яка подякувала колегам за успішне впровадження НУШ, побажала плідної праці.

 
Запрошена гостя зосередила увагу присутніх на тому, що відповідно Концепції Нової української школи вчитель отримав свободу дій для навчання учнів початкової школи по-новому, адже мета НУШ – виховати інноватора та громадянина, який вміє ухвалювати відповідальні рішення. Замість запам’ятовування фактів та визначень понять, учні набуватимуть компетентностей – динамічної комбінації знань, умінь, навичок, способів мислення, поглядів, цінностей, інших особистих якостей, що визначає здатність особи успішно соціалізуватися. Тобто формується ядро знань, на яке будуть накладатись уміння цими знаннями користуватися, цінності та навички, що знадобляться випускникам української школи в майбутньому житті.


Спільними для всіх компетентностей є наскрізні вміння: читання з розумінням, уміння висловлювати власну думку усно і письмово, критичне та системне мислення, здатність логічно обґрунтовувати свою позицію, творчість, ініціативність, розв’язувати проблеми, здатність співпрацювати з іншими людьми. Щоб набувати компетентностей, школярі повинні навчатися за діяльнісним підходом – тобто частіше щось робити, замість сидіння за партами і слухаючи вчителя.
Колега дала вичерпне роз’яснення присутнім щодо ведення класних журналів, оцінювання знань учнів. Педагоги також отримали відповіді на всі хвилюючі їх питання. 

Олена ПРОСЯНИК, методист районного методичного кабінету

 

 « повернутися до списку новин