Відділ освіти Драбівської районної державної адміністрації

Відзначення Дня української писемності та мови у закладах освіти району

                                                                                                            Єдиний скарб у тебе – рідна мова.

Заклятий для сусіднього хижацтва.

Вона твого життя міцна основа,

Певніша над усі скарби й багатства.

                                                П. Куліш

 9 листопада – День української писемності та мови, свято однієї з наймилозвучніших і найкрасивіших мов світу.

З нагоди відзначення Дня української писемності та мови у всіх закладах загальної середньої освіти Драбівщини були проведені святкові  заходи  (лінійки, книжкові виставки, випущено стінгазети, інформаційні хвилинки), які завершилися написанням XІХ Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності.  Радіодиктант – не просто засіб перевірити власну грамотність, а насамперед масштабний національний флешмоб,   демонстрація єдності з усіма, хто любить і шанує українське слово. Основна мета диктанту: єднання навколо мови.

До написання радіодиктанту долучилися також   працівники  відділу освіти.

         8 листопада 2019 року  у закладах загальної середньої освіти району стартував І (шкільний ) етап Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика, який  проводиться за підтримки Міністерства освіти та науки України та Ліги українських меценатів.  

    9 листопада 2019 року на базі Драбівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.ім.С.Васильченка-гімназія» серед учнів 5-11 класів відбувся районний етап Х Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, у якому взяли участь 26 учнів району. Проведення конкурсу дає можливість молодому поколінню ще раз звернутися до поетичного спадку Т. Шевченка, продемонструвати високий рівень своєї творчості. Учасники конкурсу письмово висловили свою громадянську позицію та власне ставлення до унікальної особистості українського Пророка, який у своїх творах закликав нащадків до духовної єдності у боротьбі за національне й державне відродження української нації.

 Фоторепортаж« повернутися до списку новин